Saha Karıştı, Maç Tatil Oldu

Dün Hüseyin Avni Aker Stadyumunda oynanan Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında karşılaşmada sahanın karışması sebebiyle maç tatil edildi.


Saha Karıştı, Maç Tatil Oldu

Dün Hüseyin Avni Aker Stadyumunda oynanan Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında karşılaşmada sahanın karışması sebebiyle maç tatil edildi.

Dün oynanan karşılaşmada, Alper Potuk'un 23.dakikada, Volkan Şen'in 27.dakikada,Nani'nin 57. dakikada ve Van Persie'nin 63. dakikalarda attıkları gollerle Fenerbahçe 4-0 galibiyeti almak üzereydi.

Fnerbahçe'nin 4-0 önde götürdüğü maçın sonlarına yaklaşıldığı sırada kaleci Onur'un arkasında bulunan taraftarlar önce tel örgülerin direğini kırdılar, Ardından sahaya yabancı cisimler atmaya başladılar. Daha sonra güvenlik görevlilerine rağmen sahaya girdiler.

SAHAYA GİREN TARAFTAR HAKEM SALDIRDI

Sahaya giren taraftarlardan birisi ilave hakem Volkan Bayarslan'a saldırdı. Yere düşen hakeme diğer Trabzonspor'lu taraftarlar vurmaya başladı. Daha sonra hakeme saldıran tarftarı güvenlik görevlileri gözaltına aldı.

Volkan Bayarslan soyunma odasına alınarak sağlık ekipleri tarafından müdahele edildi. Güvenlik görevlileri birçok taraftarı gözaltına aldı.

 

SALDIRI SONRASI HAKEM VE FUTBOLCULAR SOYUNMA ODASINA GİTTİ

Bazı Trabzonspor'lu oyuncular ve Fenerbahçeli oyuncular hakemlerle birlikte soyunma odasına gittiler. Kaleci Onur'da soyunma odasına giderken üzerindeki formasını ve edivenlerini çıkartarak sahada bıraktı. Oyunun durmasına müteakip Trabzonspor'lu taraftarlar tribünleri terketmeye başladı. O sırada güvenlik görevlileri saha etrafonda ve içersinde geniş önlemler aldı.

Trabzonspor'lu taraftarlardan birisi, güvenlik görevlileri sahayı boşalttığı esnada skorboardın üzerine çıkarak  Fenerbahçe bayarğını indirdi. Yerine Trabzonspor atkısını astı. Karşılaşmanın durudurlmasından yarım saat sonra maçın hakemi Bülent Yıldırım maçın tatil edildiğini açıkladı.

NANİ'NİN FORMASINA TEPKİ

Maçın 75. dakikasında oyundqan çıkan Nani'nin formasını protokol tribününde bulunan bir kişi aldı. Protokol tribününde bulunan taraftarlar büyük tepki göstererek formayı sahaya geri attılar. Güvenlikçiler tarafından Nani'ye forması geri iade edildi. Formayı alan kişide göz altına alındı.

Tütkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada maçın hakemi Bülent Yıldırım tarafından maçın tatil edildiği duyuruldu. Ayrıca, "Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan Spor Toto Süper Lig 30. hafta müsabakası 89. dakikada, maçın ilave yardımcı hakemi Volkan Bayarslan'a yapılan saldırı ve yaşanan saha olayları nedeniyle hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edilmiştir. Müsabakayla ilgili karar TFF Yönetim Kurulu tarafından verilecektir." ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, bu akşam oyanan maçta 4-0 önde götürürken sahada çıkan olaylar nedeniyle tatil edildiğini, takımının çok güzel mücadele çıkardığını söylerek, "Saha içerisinde kaliteli ve sağlam görüntü sergiledik. Son maçlardaki çok pozisyon üretme özelliğimize devam ettik. Yine son dönemde olduğu gibi fazla sayıda gol atmayı başardık. Savunmada da sağlam bir görüntü sergilediğimizi düşünüyorum." dedi.

DIŞ BASINDAN SKANDAL TEPKİSİ

Tatil edilen maçla ilgili ABD spor gazetesi FTW Soccer, “Kızgın Türk taraftar oyun sırasında hakeme saldırdı” başlığıyla manşet haber yapıtı.

Alman basınında ise ünlü spor gazetelerinden sport1'de, "Taraftar’dan hakeme dayak", bir başka Alman spor basını Sportbild'de, "Türkiye’de Skandal, Taraftar hakeme saldırdı" başlıklarıyla manşet haber yaptılar.

İsveç’in saygın gazetelerinden Aftonbaldet da olayı, "Türkiye’de Skandal Sahneler" başlığı ile aktardı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500