Solo Türk Nefesleri Kesti

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi olarak ta biline Türk Yıldızları Antalya’da yaptıkları yarım saatlik gösterisi nefesleri kesti. 7 uçağın aynı anda uçuşu izleyenlere coşkulu dakikalar yaşattı.


Solo Türk Nefesleri Kesti

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi olarak ta biline Türk Yıldızları Antalya’da yaptıkları yarım saatlik gösterisi nefesleri kesti.  7 uçağın aynı anda uçuşu izleyenlere coşkulu dakikalar yaşattı.

 

Expo   2016 Antalya ‘nın açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için Antalya’ya gelen Türk Yıldızları akrobasi gösterisi gerçekleştirdi. Gösteriyi izleyebilmek için sahil boyuna gelen binlerce kişi gösteri alanını doldurdu. Aileler hafta sonu olmasından dolayı çocuklarıyla sahili doldurdu. Gösteri alanına girmek isteyen izleyiciler üzeri aranarak alındı. Sahildeki coşku yaz günlerini aratmadı.

NEFESLER TUTULDU

Antalya Askeri Jet Üssünden havalanan Türk Yıldızları, 15:00 sularında gökyüzünde göründü.  7 uçağın alçak irtifadaki uçuşu izleyicilerin nefesini kesti. Grup olarak ve bireysel şekilde gösteriler gerçekleştiren Akrobasi Timinin gösterileri 30 dakika kadar sürdü.  Türk Yıldızlarının zorlu gösterisi gösteri alanındaki izleyiciler tarafından cep telefonu kameralarıyla an an kaydedildi. Gösteri sonunda 7 numaralı uçuşlarını gerçekleştiren Türk Yıldızları alçak irtifadan uçarak seyircileri selamladı.

İZLEYİCİLERİ SELAMLADI

Havanın bozuk olmasından dolayı alçak mesafede uçan Akrobasi Timi, izleyenleri selamlayarak gösteriyi tamamladı. Gösteriler sırasında çok heyecanlandıklarını ve korktuklarını belirten vatandaşlar, gösterileri beğendiklerini söylediler. Yaşadıkları heyecanlı dakikalardan dolayı Türk Yıldızlarına teşekkür ettiler.

Gösteri hakkında bilgi veren Türk Yıldızları akrobasi timi Basın Halkla İlişkiler Subayı Selim Şensoy, EXPO 2016 ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Antalya’da bulunduklarını söyledi.

HER ZAMAN ALTERNATİF BİR PLANIMIZ VAR.

Türk Yıldızlarının gösterisine Antalya halkının çok fazla ilgi gösterdiğini söyleyen Selim ŞENSOY, ‘Beklentilerimizden fazla ilgi gördük. Gururluyuz. Hava bozuk olsa da gösteriyi en iyi şekilde tamamlayacağız. Bulutlu olduğu için yüksek hareketleri yapamasak da diğer hareketleri yapacağız. Bu gibi durumlar için mutlaka farklı bir planımız var. 30 km’den 3 km’ye kadar farklı irtifadaki hareketlerimizi saatte 300-400 km’den 1000 km’ye kadar hızla gerçekleştireceğiz.’ dedi.

NEFES KESEN GÖSTERİNİN VİDEOSU

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500