Bakan Soylu'dan İŞ-KUR Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 2016 yılı için işsizlere büyük müjde verdi. 2016 yılındaki planları arasında İş-Kur aracılığıyla 1 milyon vatandaşı iş sahibi yapacaklarını açıkladı.


Bakan Soylu'dan İŞ-KUR Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 2016 yılı için işsizlere büyük müjde verdi. 2016 yılındaki planları arasında İş-Kur aracılığıyla 1 milyon vatandaşı iş sahibi yapacaklarını açıkladı.

 

Ülkemizin gelişmesini, demokrasisinin sağlanmasını, zenginleşmesini ve yükselişini engelleyen iç ve dış güçlerin varlığından bahseden Süleyman Zorlu, İş-Kur vasıtasıyla 2016 yılında 1 milyon kişi istihdam edilerek iş sahibi olacaklarını söyledi. Tek amaç ve gayelerinin ülkeyi en iyi seviyeye getirerek kalkınmasını sağlamak olduğunu söyleyen Soylu, “Ak Parti iktidarından beri ülkede iş ve hizmet üretiliyor. 14 yıldır süren bu yükselişi engellemeye çalışanlara karşı Türkiye’nin zenginleşmesinin, özgürleşmesinin, büyümesinin önünü kesmeye çalışanlara karşı milletimizin iradesiyle, kararlığıyla, yarınlara olan inancıyla ve demokrasiye olan inanç ve bağlılığıyla geleceğe adım atmaktadır. Türkiye’nin dünyada ve bölgesinde süper güç olmak üzere attığı kararlı adımları ve ülkesini kendi insanını daha güçlü hale getirmeye çalışması içten ve dıştan birçok kesimi korkutuyor, ürkütüyor. Buna karşı koyabilmek için Türkiye’nin demokrasisini zayıflatmaya çalışıyorlar. İlk olarak ülkemizin ekonomik gücünü ve kalkınmasını, bağımsızlığını engellemeye gayret ediyorlar. Türkiye’nin üretmesini, demokrasinin zenginleşmesini ve kalkınmasına set koyuyorlar. 14 yıldır ülkemizde yaptığımız bölünmüş yolların, hastanelerin, hava alanı sayısını 55’e çıkarmamızdan, 300’ü aşan baraj sayımız ve dünyanın en büyük 4. Köprüsüne yaptığımız yatırımlar. Bunların hepsini bir kenara bıraktığımızı düşünelim. Antalya’da 19 km uzunluğunda tramvayın 5 buçuk ay kadar kısa sürede kazandırılması, diğer tarafta Yavuz Sultan Selim köprüsü gibi büyük tablolarla karşı karşıyayız. Türkiye’nin hızını, istikametini, süratini kim ne yaparsa yapsın kesemeyecekler. Biz attığımız adımlarla nereye gittiğimizi çok iyi biliyoruz. İlk günkü heyecanımız aynen devam ediyor. Son 2 yılda 4 seçim geçirdik. Ne istikametimizde bir şaşma ne de ekonomimizde en ufak sallantı olmadı. Hedeflerimiz büyük, bütçemiz fazla veriyor Allah’a şükür.” İfadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığının çalışmaları hakkında da bilgi veren Bakan Soylu, “İşsiz vatandaşlara da buradan müjde veriyorum. 2016 yılı içerisinde 1 milyon vatandaşımızı istihdam ederek iş sahibi yapacağız. Biz  bir taraftan bütün bunları gerçekleştirip milletimizin iradesiyle ortaya koyarken, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinden tam anlamıyla demokrasinin tecelli etmesiyle çıkarken Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. İnsanlarımızın yarına umutla bakan gözlerini karartmaya çalışıyorlar. Bir engel koyalım, bir çukur kazalım, bir malzeme koyalım ki Türkiye ikinci sıçramayı yapamasın diye kumpasları, bir takım olayları, tuzakları ortaya koymaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500