ŞEHİT ANNESİNDEN DUYGULANDIRAN SÖZLER

Nusaybin'de şehit olan uzman onbaşı Ethem Hacımahmutoğlu memleketi Kahramanmaraş'ta törenle toprağa verildi


ŞEHİT ANNESİNDEN DUYGULANDIRAN SÖZLER

Nusaybin’de PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Ethem Hacımahmutoğlu memleketi Kahramanmaraş’ta toprağa verildi. Şehidin annesinin cenazedeki sözleri herkesi duygulandırdı. "Oğlumun kıyafetini bana verin ben de savaşmaya gideceğim" dedi.

 

Göreve bir yıl önce başlayan Şehit Ethem Hacımahmutoğlu için önce Mardin’de resmi düzenlendi. Törenin ardından hava yoluyla Kahramanmaraş’a getirilen. Şehit Ethem Hacımahmutoğlu’nun Türk Bayrağına sarılı naaşı karayoluyla Andırın ilçesi Merkez Camii’ne getirildi.

Şehidin babası Ali Murat, annesi Rahime Hacımahmutoğlu, kız kardeşleri Müge ile Merve camideki cenaze töreni boyunca tabutun başında gözyaşı döktüler.

ŞEHİT ANNESİ OĞLUNU PARKASIYLA UĞURLADI

Yaşadığı evlat acısının etkisiyle zaman zaman baygınlık geçiren anne Rahime Hacımahmutoğlu, "şehit oğlunun ardından herkesi duygulandıran ağıtlar yaktı. Oğlumun kıyafetini bana verin ben de savaşmaya gideceğim" demesi ise hüznün yanına gururu da ekledi.

Ethem Hacımahmutoğlu’nun şehit olduğu operasyonda yaralanan silah arkadaşları da cenazede hazır bulundu.şehidin cenazesi, cenaze namazının kılınmasının ardından Boztopraklı Mahallesinde saygı atışıyla birlikte köy mezarlığında toprağa verildi.

 

 

 

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500