23 Nisan'ı 1700 Metrede Kutladılar

Gaziler ve şehit yakınları, profesyonel yamaç paraşütü pilotları tarfından Muğla’nın Fethiye ilçesinde Babadağ’ın 1700 metrelik pistinden alınarak Ölüdeniz’e havadan adrenalin dolu gezinti yaptırıldı.


23 Nisan'ı 1700 Metrede Kutladılar

Gaziler ve şehit yakınları, profesyonel yamaç paraşütü pilotları tarfından Muğla’nın Fethiye ilçesinde Babadağ’ın 1700 metrelik pistinden alınarak Ölüdeniz’e havadan adrenalin dolu gezinti yaptırıldı.

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın 96. Yılı nedeniyle bu sabah erken saatlerde Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Süleyman Şahin ve 23 kişiden oluşan gazi ve şehit yakınları Babadağı’ın 1700 metrelik pistinden 15 eğitmen nezaretinde tandem ile Ölüdeniz’e doğru yamaç paraşütü uçuşu yaptırıldı. Türk bayrakları ile donatılan paraşütler Babadağ’dan gazi ve şehit yakınları ile birlikte havalandı. İlk kez böyle bir tecrübe yaşayan gaziler ve şehit yakınları için hayatlarında unutulmaz bir gün yaşadılar. Bu organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ettiler. Tecrübeli yamaç paraşütü pilotları iki gün boyunca gerçekleştirecekleri atlayışlardan elde ettikleri gelirleri Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneğine bağışlayacaklar ve her sene bunu gelenek hale getireceklerini söylediler.

Paraşüt pilotlarından Cemil Övet, 23 Nisan’ın 96. Yıldönümünde canlarını vatanı için feda için feda etmiş şehit ve gazilerimizi anmak için tertip ettikleri organizasyondan elde edecekleri geliri şehit yakınlarına ve gazilerimize bağışlayacağız dedi.

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Yakınları Derneği Başkanı Süleyman Şahin ise; “Daha önce hiç Ölüdeniz’i yukarından izlememiştim. Muhteşem bir duyguymuş. Teriplenen organizasyonun gelirlerinin derneğimize bağışlanması bizler için çok anlamlı çok teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

Ordu gazilerimizden olan 56 yaşındaki İsmail Köroğlu ise; ”Babadağ’dan uçmak hiç nasip olmamıştı. Muhteşem duygular yaşadım. Herkes bu duyguyu yaşamalı, herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

HAVADA ARKADAŞINDAN AYRILIP SERBEST DÜŞÜŞE GEÇTİ

Paraşüt pilotlarından Cengiz Koçak ise arkadaşıyla birlikte ikili tandem uçuş yaptıktan sonra 1000 metre yükseklikten arkadaşından ayrılıp serbest atlayış yaptı. Ölüdeniz’de yerden izleyenler büyük heyecan yaşadı. Yaklaşık 20 saniye serbest düşüşten sonra yedek paraşütünü açarak plaja iniş yaptı. Cengiz Koçak bu atlayışını şehit ve gazi yakınlarına armağan etti. Yere inen Cengiz Koçak için büyük bir alkış geldi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500