Karaman Sapığına 508 Yıl Hapis

2012-2015 yılları arasında Ensar Vakfına ait yurtta 10 çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklanıp yargı önüne çıkartılan öğretmen 508 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edildi.


Karaman Sapığına 508 Yıl Hapis

2012-2015 yılları arasında Ensar Vakfına ait yurtta 10 çocuğa cinsel istismarda  bulunmaktan tutuklanıp yargı önüne çıkartılan Muharrem Büyükyurt adlı öğretmene 508 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Ülke kamuoyunda infiale neden olup pek çok siyasi polemiğe de konu olan Karaman Ensar vakfı ile Karaman İmam Hatip Mezunları derneği (KAİMDER)'ne ait olan öğrenci yurdundaki tecavüz ve cinsel istismar davasının ilk duruşması Karaman Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı.

5 Mart'tan bu yana tutuklu bulunan Sanık Muharrem B. 7 çocuğa tecavüz, 2 çocuğa cinsel istrismar, 1 çocuğa müstehcen görüntü izletme, kasten yaralama, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cebir ve tehditle kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçlamaları ile hakim karşısına çıktı.

Halktan gelebilecek tepkiler sebebiyle tele konferans yöntemiyle tutuklu bulunduğu Ereğli Cezaevinden duruşmaya katılması beklenen sanık, süpriz bir şekilde gizlice duruşma salonuna getirildi.

Sanık Muharrem B. duruşmadaki ifadesinde bütün suçlamaları redderek, çocukların kendi aralarındaki cinsel istismarı benim üzerime attılar diyerek kendini savundu. Çocukları polislerin yanlış yönlendirdiği iddiasında bulunan sanık emniyette verdiği ifadeleri baskı altında verdiğini söylerek ilk ifadesini kabul etmedi.

Sanığın ifadesini tamamlamasının ardından CMK gereği atanan sanığın avukatı dinlendi. Daha sonra tanıklarıın dinlemesine geçildi. Tanık ifadeleri tamamlandıktan sonra savcı esas hakkındaki mütaalası ve mağdur avukatları dinlendi. Verilen aradan sonraki oturumda Mahkeme heyeti mağdur avukatlarının soruşturmanın genişletilmesini talebini reddederek sanığa son bir sözü olup olmadığını sordu. Suçsuz olduğunu iddia eden sanık Muharrem B. beraatini talep etti.

Bir kez daha ara veren Mahkeme heyeti son oturumda kararını açıkladı. Sanık Muharrem B. hakkıındaki suçlamalardan dolayı 508 yıl, 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma esnasında ise pek çok svili toplum kuruluşu üyesi mahkeme binası önünde protesto gösterisinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500