İnsan Sapanını Denediniz mi?

Rize’nin Fırtına deresinde adrenalin tutkunlarının yeni favorisi “İnsan Sapanı” büyük ilgi görüyor.


İnsan Sapanını Denediniz mi?

Rize’nin Fırtına deresinde adrenalin tutkunlarının yeni favorisi “İnsan Sapanı” büyük ilgi görüyor.

 

 

Son zamanların yaz dönemlerinde adrenalin tutkunlarını büyüleyen Rize’nin Çamlıhemşin ve Ardeşen ilçelerinde yer alan Fırtına vadisinde, rafting ve ziplinenin ardından yeni favori insan sapanı oldu. Fırtına Deresine Engin Altıparmak adlı girişimci tarafından keşfedilen ve adına insan sapanı verdiği yeni heyecan aracı, havaya yerden 100 kilometre hızla fırlatıyor. İnsan Sapanı, güvenli iki direk arasında kurulu esnek halata iyice sabitlenen heyecan tutkunlarını önden ATV ye bağlayıp hızla gerip bir anda bırakmasıyla fırlatıyor.

BAYANLAR ERKEKLERDEN DAHA CESUR

Fırtına Deresine insan sapanını kuran girişimci yaptığı açıklamada yaptığı açıklamada; “Bu sistemi Avrupa ülkelerinde görmüştüm. Türkiye’de de adrenalin tutkunlarının yoğun ilgisini çekeceğini düşünerek yurt dışında bulunan firmalar ile iletişim kurdum. Bu sistemi Fırtına Vadisinde meraklıların ve adrenalin tutkulularının hizmetine sundum. Talep çok büyük. Saniyede 100 kilometre hızlara ulaşmak isteyen herkesi buraya bekliyoruz. Gelen müşterilerimi başta korkuyorlar ama hemen alışıyorlar. Buradan memnun ayrılıyorlar. En büyük müşteri kitlemiz bayanlardan oluşuyor. Bayanlar insan sapanına binmede erkeklerden daha istekli ve cesurlar.” dedi.

İnsan sapanına binen heyecan tutkunlarının bir kısmı çok korkarken bir kısmı çok eğlendiğini, insanların hayatında en azından bir kez bu heyecanı tatmaları gerektiğini bunun için Fırtına Deresine beklediklerini belirtti.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500