11 Yaşındaki Çocuğa İşkence

Bursa'da müdür yardımcısının dövdüğü iddia edilen 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi H.İ.A 2 gündür hastanede müşahede altında.


11 Yaşındaki Çocuğa İşkence

Bursa’da bir okulda, müdür yardımcısın odasına çağırıp darp ettiği iddia edilen 5. sınıf öğrencisi, iç kanama ihtimaline karşı 2 gündür hastanede tutuluyor. Çocuk için hastaneden darp raporu alan ailesi, polis merkezine giderek müdür yardımcısından şikayetçi oldu.

 

İddiaya göre Bursa Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu’nda, 5. sınıf öğrencisi H.İ.A.’nın (11) başka bir öğrenci ile kavga ettiğini güvenlik kameralarından izleyen Müdür Yardımcısı Y.Ç. (42), H.İ.A.’yı odasına çağırıp tekme ve tokat atarak öğrenciyi darp etti. Teneffüste, gittiği tuvalette idrarından kan geldiğini fark eden öğrenci, Y.Ç. tarafından evine gönderildi. Annesi Şenay Adanur tarafından Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne götürülen H.İ.A., iç kanama ihtimaline karşı müşahede altına alındı.

2 gündür hastanede müşahede altında tutulan çocukları için darp raporu alan aile, müdür yardımcısından şikayetçi oldu. Bir süper markette temizlik görevlisi olarak çalışan baba Sıddık Adanur, “Biz çocuklarımızı okula eğitim için yolluyoruz. Dayak için yollamıyoruz” dedi. Baba Adanur, ” Çocukları kendi aralarında kavga ederken gören müdür yardımcısı, oğlumu odasına çağırıp, kapıyı kapatak önce tekme, ardından tokat atarak oğlumu dövmüş. Bir kaçders sonra oğlum idrarından kan geldiğini fark edince de eve yollamış. Evde durumu daha da kötüleşip baygınlık geçirince annesi alıp hastaneye getirmiş. Oğlumun idrarından sürekli kan geliyor. 2 gündür iç kanama şüphesiyle hastanede müşahede altında. Böyle idareci olmaz. Oğlumu döven müdür yardımcısından şikayetçiyim” diye konuştu.

MÜDÜR YARDIMCISI İDDİALARI REDDETTİ

Müdür Yardımcısı Y.Ç. ise suçlamaları reddederek, öğrencinin arkadaşıyla ettiği kavga esnasında yaralandığını, kendisinin herhangi bir müdahalesinin olmadığını, hatta H.İ.A.’yı hastanede ziyaret ettiğini söyledi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500