Mucize Kurtuluş!!!

Samsun’un Bafra ilçesinde Kızılırmak nehrine giren bir şahıs ortadan kayboldu. 20 dakika su altında kaldı ve sağ olarak çıkartıldı.


Mucize Kurtuluş!!!

Samsun’un Bafra ilçesinde Kızılırmak nehrine giren bir şahıs ortadan kayboldu. 20 dakika su altında kaldı ve sağ olarak çıkartıldı.

 

Gelen bilgilere göre Kızılırmak körüsü üzerinde fotoğraf çekmek isteyen emekli polis memuru Cemalettin Olgun, köprünün altında yürüyerek suya giren bir şahıs gördü. Şahsın bir süre sonra suda kaybolması ve tekrar çıkmaması üzerine 112 ve polis ekiplerini telefonla arayıp bilgi verdi. Olay yerine gelen 112 ve polis ekipleri 5 metre ileride suyun içinde şahsın yerini tespit ettiler. Karakolu arayıp durumu bildiren polis ekiplerine “hemen sudan çıkartın” talimatı üzerine Samsun Büyükşehir itafiye ekipleri çağrıldı. Yaklaşık 20 dakikalık uğraştan sonra kıyıya çıkartırlan şahsa sağlık ekipleri müdahele ettiler. Şahsın hayatta olduğunu gören ekipler acilen Bafra Devlet Hastanesine sevketti. Hastanenin acil servisinde yapılan ilk müdahele ile kurtarılan şahıs Bafra’da özel bir hastaneye sevkedildi.

Olayın görgü tanığı Cemalettin Olgun ifadesinde, “Bafra’ya gezmeye geldim. Kızılırmak’ın son halinin resmini çekmek için köprü üzeriinde aracımla durdum. O sırada köprünün altında elbiseleriyle suya yürüyen şahsı gördüm. Ilk anda balık tutmak amacıyla suya girdiğini düşündüm. Takip ettim. Suya girip hareketsiz şekilde suyun içinde kaldığını farkettim. Ben de 112’ye haber verip polisi aradım. Daha sonra olayla ilgili polis soruşturma başlattı.” ifadelerini kullandı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500