Tabanca Cezaevine Nasıl Girdi?

Özgencan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cezaevinde öldürülmesi olayı ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Özgecan'ın katilinin cezaevinde öldürülmesinde kullanılan tabancanın cezaevine nasıl girdiği belirlendi.


Tabanca Cezaevine Nasıl Girdi?

Özgencan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cezaevinde öldürülmesi olayı ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Özgecan'ın katilinin cezaevinde öldürülmesinde kullanılan tabancanın cezaevine nasıl girdiği belirlendi.

 

1 yıl önce gerçekleşen ve tüm Türkiye’de infiale yol açan Özgecan Aslan cinayetinin faili Ahmet Suphi Altındöken’in cezaevinde öldürülmesi, babası Necmettin Altındöken’in ise yaralanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan katil zanlısı hükümlünün eşinin, cezaevine silahı bacağında bulunan platin sayesinde soktuğu belirlendi.

Soruşturma kapsamında olaya ait yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Cinayeti 2 hükümlü, 1 tutuklu olmak üzere 3 kişinin tasarladığı, zanlıların önce cezaevine tabancayı x-ray cihazı ve akıllı kapılardan geçirebilecek bir kişiyi bulmak için çalışma yaptıkları, daha sonra kendi koğuşlarında bulunan H.B. isimli hükümlünün eşinin bacağında platin olduğunu öğrendikleri tespit edildi. Edindikleri bu bilgilerden sonra zanlılar, H.B.’nin eşiyle irtibata geçip görüş gününde tabanca getirmesi talebinde bulundukları, kadının da görüş günü iç çamaşırının içine gizlediği tabancayı cezaevine getirdiği, içeri geçiş sırasında x-ray cihazının uyarı vermesine rağmen bacağında platin olduğuna dair rapor göstermesi sayesinde cezaevine giriş yapabildiği öğrenildi. Kadının tabancayı katil zanlısına görüş esnasında mı yoksa infaz koruma memuru vasıtası ile mi ulaştırdığı ise henüz netlik kazanmadı.

Adana Kürkçüler F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’nda 11 Nisan 2016 tarihinde hükümlüler Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken silahlı saldırıya uğramış, Suphi Altındöken hayatını kaybederken baba Necmettin Altındöken yaralı olarak saldırıyı atlatmıştı. Defni büyük soruna dönüşen Altındöken’in cenazesi hastane morgunda 5 gün kaldıktan sonra gece alınmış ve gizli bir yere gömülmüştü. Necmettin Altındöken’in ise hastanedeki tedavisi devam ediyor.

Olaydan bir hafta sonra pazar günü olay günü cezaevinde görevli 25 gardiyan 1 doktor ve müdür yardımcısı ifadesi alınmak üzere emniyete götürülmüş,ifadesine başvurulan bu 27 görevliden 20’si emniyetteki, 7’si ise savcılıktaki sorgularından sonra serbest bırakılmıştı.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500