PKK'lıdan Şok İtiraflar

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan teröristler sözde üst düzey yöneticilerinden aldıkları talimatlarla halkın evlerini nasıl yaktıklarını, genç yaşta çocukları ölüme terk ettiklerini itiraf ettiler.


PKK'lıdan Şok İtiraflar

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan teröristler sözde üst düzey yöneticilerinden aldıkları talimatlarla halkın evlerini nasıl yaktıklarını, genç yaşta çocukları ölüme terk ettiklerini itiraf ettiler.

 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teslim olan 7 teröristten 3'ünün itiraf kayıtlarına ulaşıldı. İnsanın kanını dondurucak itiraflarında hainlerden aldıkları talimatla masum vatandaşların evlerini nasıl yaktıklarını, genç yaşta kandırdıkları çocukları yukarıdan gelen talimatlar doğrultusunda ölüme terk ettiklerini, birbirleri arasındaki ihanet ve yalana dayalı ilişkilerini ayrıntılarıyla anlattılar.

"BU YOL KÜRT DAVASI DEĞİL

Küçük yaştaki çocukların terör örgütü tarafından ölüme sürüklendiğini anlatan itirafçı, halkın kendilerinden kaçtığını, evlerinin duvarlarını delik deşik edip altına tüneller kazdıklarını, örgütün evleri terk ederken değerli eşyaları toplaması talimatını verdiğini, bazı kaldıkları evlerden kaçarken evleri yaktıklarını,söyledi. Bize vaadettikleri ile yaptıkları aynı değildi diye sözlerine devam eden itirafçı; "Kürt halkına ve bölge halkına çok fazla zarar verdik. Milletin evlerini talan edip mallarını yağmaladık. Çok pişmanım, devletin adaletine sığınıyorum. Teslim olmaya geldik, bize anlattıkları gibi işkence yapmadılar yemek verdiniz içecek verdiniz. Bizi iyi ağırladınız. 15-17 arası çocukları kandırıp hepsinin telef olmasına neden oldular. En kısa zamanda devlete sığınsınlar. Gittikleri yol yol değil. Bu yol Kürt davası değil. Bunlar kinlerini kusuyor, gencecik fidanları ölüme sürüklüyor." dedi.

HAZIRLANAN BARİKATLAR HALKIN İYİĞİ İÇİN OLSAYDI O HALK BURADA OLURDU

"Teslim olmadan önce birçok tereddütüm vardı. Yanlış anlaşılıp vurulmaktan korkuyordum. Ama teslim oldum çok iyi muamele gördüm. Kürt halkı teröre destek vermiyor. Aksine onlar yüzünden topraklarını evlerini terk etmek zorunda bırakıldı. Barikatların engellerin halka faydası olsaydı halk burada olurdu. Bir evden öbür eve geçmek için evlerin duvarlarında delikler açıyorduk. daha önceden tüneller ve patlayıcılar yerleştirilmişti. Bazen evleri patlatıyorduk. Patlama sonucu evlerde yıkım oluyordu."

ÖRGÜT BENİ YARALANDIM DİYE BIRAKTI GİTTİ AMA BU HASTANE BANA ÇOK İYİ BAKIYOR

Terörö örgütünde iken arkadaşlarım dedikleri yaralandı diye ölüme ter ettiğini ama devletin ona kucak açıp çok iyi muamele yaptığını söyleyen itirafçı şu sözlerle devam etti; "Yanımda bir patlama oldu. ekibimizdeki doktor dediğimiz sözde beni muayene etti ama herhalde etim çürüdü. Doğru dürüst muayene etmediğinden dahada kötüleşmeye başladım. Tek başıma bir evde beni terk ettiler. Orada çok acılı ve zor zamanlar geçirdim, çok kan kaybettim. Bu nedenle şimdi buradayım. Burada herkes bana yardımcı oluyor, tedavi ediyor. Örgüt genç ve cahil çocukları kandırıp dağa çıkarıyor sonra kandrıp benim dururmuma getiriyor. Yaralandığım gün beni bırakıp gittiler ölüme terk ettiler. Ama devletimiz bana kucak açtı burada çok iyi davranıyorlar.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500