Gastroedebiyat Klubünü Duydunuz mu?

Gastronomi sektörü son yıllarda etkinlik ve popülaritesini artırarak Sanat ve Edebiyat ile birleşerek yeni bir akım başlattı.


Gastroedebiyat Klubünü Duydunuz mu?

Günümüzün en popüler sektörü haline gelmiş olan gastronomi sektörü son zamanlarda sanat ve edebiyat akımlarının etkisinde kalarak yeni bir trendin oluşumuna başlamıştır.

 

Gastroedebiyat kulübü, şef ve aynı zamanada yazar olan Firkan Gülaydın'ın başkanlığında içersinde birçok sanat dalına barındırmaktadır. Bu akımın çıkış fikri; Edebiyat ile ilgili ve yazarlıkta yapan, sanattan anlayan ve farklı alanlardan insanları biraraya getirerek kültür mozaiği oluşturarak kalıcı eserler bırakmak gayesiyle oluşmuştur.

SLOGANIMIZ YEMEK-KİTAP-ŞARAP


Klüp üyeleri; televizyondan, moda sektörüne, şarap uzmanından yazarlara, öğretim görevlilerinden şeflere, diyetisenlerden müzisyenlere, öğrencilerden sunuculara kadar bir çok alanda üyelerden oluşmaktadır.

Kulübün başkanı Gülaydın; hiçbir resmi kurumla bağlantılarının olmadığını tamamen hobi kulübü olduklarını belirterek hassasiyetlerini belirtti. Arıca çok esnek bir yapıya sahip olduklarını, oluşturdukları blogları sayesinde kulüpteki yazarların aylık olarak özgürce yazıp yayınlayabileceklerini belirtti. Böylece her alandan ve sektörden uzmanların aktardıkları bilgi ve yazılara tek bir plaformdan geniş bir kitleye ulaşılabilecek, bu sayede çok çeşitli ve renkli bir sayfa olacak.

Klubün yönetim kurulunda tanındık isimlerde bulunmakta. Bunlardan bazıları şöyle; Televizyon Dünyasının Ses Getiren Yapımcılarından, son olarak adını Güneşin Kızları Dizisi ile Duyduğumuz Ahmet Yılmaz Kulübün Sanat Yönetmeni Oldu, Ünlü Şef Tolgar Mireli , Ünlü Moda Tasarımcısı Didem Aydın, Gastronomi ve Şarap Uzmanı Ayseli İzmen, TRT Haber’den Tanju Tatlı, Yine Haber Camiasından Gözde Çıbık, Edebiyattan tanınan simalar Erhan Sertbaş, ‘Yedinci Halka’ Kitabının Yazarı Achilles Valentin, ‘O.Ç’ ve ‘Mor Delilik’ Kitaplarının Yazarı Buket Konur, ‘Esile’ Kısa Filminin Sahibi, ‘Dua’ ve ‘Kadın Erkek İlişkilerinde ve Çocuk Yetiştirmede Ödül - Ceza’ Kitaplarının Yazarı Uzman Psikolog, Yazar ve Müzisyen Evren Hoşrik, Kitap Kurdu Esin Aykan, Gastronomi Sektöründen Korhan Süren, Büşra Pınar, İlknur Albayrak, Nazlı Büşra Özkan, Metehan Selçuk, Hasan Aslan, Emre Çakı, Burak Çakı ve Aslı Uyan’da yönetim ve yazar kadrosundaki diğer isimler.
 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500