PKK Ölülerini Saklıyor

Yüksekova'da operasyonlar sürerken, öldürülen teröristle sayılarını az göstermek için cesetlerini bahçeye gömdüğü tespit edildi.


PKK Ölülerini Saklıyor

Yüksekova'da operasyonlar sürerken, öldürülen teröristle sayılarını az göstermek için cesetlerini bahçeye gömdüğü tespit edildi.

13 Mart 2016 tarihinde Yüksekova’da ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan terörle mücadele kapsamındaki "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" aralıksız devam ediyor.. Yüksekova’nın Mezarlık, Cumhuriyet, Orman, Eski Kışla, Yeni, Yeşildere, Dize, Güngör ve Esentepe mahallelerinde PKK'lılar tarafından kurulan barikatların kaldırılması, EYP'lerin imhası amacayıla başlatılan operasyon gece gündüz demeden aralıksız sürüyor. Esentepe Mahallesi’nde teröristin silah tamir atölyesi olarak kullanıldığı tespit edilen evde 8 Kalaşnikof silah ve silaha ait 9 adet şarjör, 5 adet pompalı tüfek, tabanca, bu silahlara ait 2 bin 200 adet mermi, hücum yelekleri, kıyafet, gaz maskesi, sırt çantası, örgütsel doküman, yaşam ve tıbbi malzemeler ele geçirildi. Güvenlik güçleri aranan evlerde örgütün arızalanan silahlarının tamiri için alet edevat, matkap ve silah yapımında kullanılan çeşitli malzemer ele geçirdi.
CESETLERİ GÖMÜYORLAR
Operasyonlar başarılı şekilde devam ederken, büyük zayiat veren terör örgütü üyelerinin öldürülen teröristlerin sayısını olduğundan az göstermek için cesetleri gömdüğü ortaya çıktı. Operasyonun devam ettiği mahallelerde daha önce öldürülen 2 teröriste ait cesetleri gömülmüş olarak bulan güvenlik kuvvetleri, Cumhuriyet Mahallesi’nde terör örgütünün sözde karargah olarak kullanıldığı evin bahçesinde de detektörle arama çalışması yürüttüğü sırada bahçede bir bölümün kazıldığını fark ederek, EYP tuzaklamalarına karşı dikkatli şekilde alanı açtı. Kazılan yerdeyse bir teröriste ait ceset bulundu. Gömülü teröristin üzerinden el bombası ve örgütsel dokümanlar çıktı. İlk inceleme sonrasında teröristin cesedi Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500