FETÖ Okullarıyla İlgili Yeni Gelişme !

Çad' daki Fetullahçı Terör Örgütü hakimiyeti altında olan okullar hakkında karara varıldı. Karara ilişkin imzalanan anlaşma çerçevesinde FETÖ okullarının teslim edileceği vakıfta netlik kazandı.


FETÖ Okullarıyla İlgili Yeni Gelişme !

Çad' daki Fetullahçı Terör Örgütü hakimiyeti altında olan okullar hakkında karara varıldı. Karara ilişkin imzalanan anlaşma çerçevesinde FETÖ okullarının teslim edileceği vakıfta netlik kazandı. Çad'daki Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait tüm okulların Türkiye Maarif Vakfına devredilmesine ilişkin anlaşma imzalandı. Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Büyükelçi Dr. Hasan Yavuz, Çad hükümetiyle yapılan ikili görüşmeler neticesinde o ülkedeki tüm FETÖ okullarının Türkiye Maarif Vakfına teslim edilmesine yönelik anlaşmanın imzalandığını duyurdu.

“Şiddet Ve Suç İhraç Edilebiliyor”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dünyanın bir bölgesindeki güvensizlik ve terör artık binlerce kilometre öteye taşınabiliyor. Deyim yerindeyse şiddet ve suç ihraç edilebiliyor. Bunun panzehiri olarak da terör mobilize oldukça devletlerin, aralarındaki mesafelere bakmaksızın, uzak yakın demeden karşılıklı işbirliği içerisinde olmaları gerekiyor." dedi. Türkiye ile Çad Cumhuriyeti hükümetleri arasında güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çad Cumhuriyeti Kamu Güvenliği ve Göç Bakanı Ahmed Mahamat Bachir arasında imzalanan anlaşma dolayısıyla İçişleri Bakanlığı Konferans Salonu'nda bir tören düzenlendi. Törende konuşan Soylu, emniyet ve güvenlik kadar hızın da yeni dünyada önemli olduğunu belirterek, ülkelerin haritalardaki yerleri sabit kalsa da yaşanan teknolojik gelişmelerin mesafeleri kısalttığını vurguladı. Mesafelerin seyahat ve ticaret için olduğu gibi asayiş ve terör suçları için de kısaldığını ifaden eden Soylu, "Dünyanın bir bölgesindeki güvensizlik ve terör artık binlerce kilometre öteye taşınabiliyor. Deyim yerindeyse şiddet ve suç ihraç edilebiliyor. Bunun panzehiri olarak da terör mobilize oldukça devletlerin, aralarındaki mesafelere bakmaksızın, uzak yakın demeden karşılıklı işbirliği içerisinde olmaları gerekiyor." diye konuştu.


Etiketler: süleyman soylu FETÖ Okulları süleyman soylu açıklama Çad Cumhuriyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500