Nazmiye Çam’ın Katili Bulundu Mu ?

Nazmiye Çam Cinayetinde Yargıtay Kararı Açıklanıyor. Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Nazmiye Çam Cinayeti ile ilgili Yargıtay kararı az sonra açıklanacak.


Nazmiye Çam’ın Katili Bulundu Mu ?

 Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Nazmiye Çam Cinayeti ile ilgili Yargıtay kararı az sonra açıklanacak. 2009 yılında işlenen cinayetin ardından Çam ailesinin bazı bireyleri tutuklanmış ve ceza evine gönderilmiş ancak sonrasında yargılanmasına tutuksuz olarak devam edilmişti.

Müge Anlı ve ekibinin ekranlara taşıdığı Nazmiye Çam Cinayeti ile ilgili son aşamaya gelindi. Uzun bir süredir ekranlarda olan ve Yargıtay kararı beklenen Nazmiye Çam davasında verilecek kararı tüm izleyenler merak ediyor. Nazmiye Çam cinayetinin gün yüzüne çıkmasının sonrasında Nazmiye Çam'ın eşi, kayın biraderi ve kaynatası tutuklanmış ve ceza evine gönderilmişti. Bir süre cezaevinde kalan Nazmiye Çam'ın yakınları sonrasında tutuksuz olarak yargılanmaya devam etti.  Trabzon Akçaabat'da çocuğunu okuldan almak için evden çıkan fakat bir daha geri dönmeyen Nazmiye Çam'ın yokluğu, engelli oğlunun sokakta kalmasıyla anlaşılmıştı. 2009 yılında kaybolan Nazmiye Çam'ın yakınları kayıp başvurusunda bulunmuş, yapılan araştırmalarda Vakfıkebir ilçesinde bir sahilde Nazmiye Çam'ın cesedi bulunmuştu. Adli Tıp tarafından cesette yapılan incelemede Nazmiye Çam'ın başına aldığı bir darbe sonucu hayatını kaybettiği anlaşılınca, Nazmiye'nin eşi Hasan Şükrü Çam ve kaynı gözaltına alınmış, haklarında dava açımış olsa da 2011 yılında delil yetersizliğinden beraat etmişlerdi. Geçtiğimiz yıldan bu yana Müge Anlı'nın peşini bırakmadığı Nazmiye Çam cinayetinde bu gün Yargıtay'dan karar çıkması bekleniyordu.

Müge Anlı canlı yayında davanın sonuçlandığını açıkladı. Merakla beklenen sonucu Anlı, az sonra açıklayacak.

Nazmiye Çam Davasında Verilen Yargıtay Kararı 

Nazmiye Çam davasının yargıtay sonucunu açıklayan Müge Anlı, yargıtay kararı ile ilgili yorum yapmaktan da kaçındı. Verilen yargıtay kararı ise şu şekilde oldu:  Dosyanın bozulmasına karar verildi. Dosyanın bozulması ile ilgili gerekçe ise Ahmet Çam'ın 18 yaşından küçük olması, suç tarihinde 15 yaşını geçmesi ancak 18 yaşından küçük olması nedeniyle Ahmet Çam ile ilgili uygulama yapılması gerektiğinin gözetilmemesi oldu.  Yargıtayın kararı bozması ise usuluen olarak değerlendirildi. Peki, şimdi ne olacak? Yargıtay'ın davayı bozmasının ardından mahkeme Yargıtay'ın belirttiği eksiklikleri gidererek dosyayı tekrardan Yargıtay'a gönderecek, bu işlemlerin ardından yargıtay dava ile ilgili kesin kararı verecek.


Etiketler: nazmiye çam cinayeti müge anlı kadın cinayetleri atv müge anlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500