Telsim Hat Kullanıcılarına Büyük Şok !

Telsim hat kullanıcılarının, şimdi borcu çıkabiliyor. 10 sene önce TMSF'ye devredilmiş olan Telsim'e borcu olan kişilere icra takibi mektupları verilmeye başladı.


Telsim Hat Kullanıcılarına Büyük Şok !

10 sene önce TMSF'ye devredilmiş olan Telsim'e borcu olan kişilere icra takibi mektupları verilmeye başladı. Tüketici dernekleri tarafından isyan edilen duruma, '10 sene geçti zaman aşımına girdi.' dendi. Türkiye GSM sektörü içinde 1994 ile 2006 seneleri arasında faaliyetini gösteren Telsim'e borcu olan kişiler hukuk büroları tarafından yeni uyarı mektupları da gönderilmeye başladı. Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) ile çalışmakta olan 100'den fazla hukuk bürosu aracılığı ile eski abonelere gönderilmekte olan uyarı mektubu, Telsim'e borcu olanlar ödeme yapmaları için çağrılıyorlar.

İtiraz Masrafı Tüketiciye Borçları Ödetiyor

Uyarı mektubu içeriğinde, "Telsim'e olan borçlarınızın ödenmediği tespit edilmiştir. Sizleri Telsim olarak ödeme yapmak için davet ediyoruz. Ödeme yapmayı kabul etmezseniz eğer, icra takibi başlatılacak…" ifadeleri yer alıyor. Söz konusu eski faturanın borçları ile ilgili olarak tüketicilerin yasal olan yollar ile kullanma hakkı mevcuttur. Fakat hem yasal süreçlerin uzaması hem de bu süreç içindeki masraflar nedeni ile çoğu abone borçlarını ödeme yoluna gidiyor.

Tüketici Derneklerinden Eski Kullanıcılara Destek Var

Telsim'e borcu olan aboneler, borçlarını sorgulayabilmeleri ve ödeme sürecine yönlendirilmekte olduğu “telsimborcumbitsin.com” adresi ile bir web sitesi de bulunmaktadır. TMSF 'nin sunucuları üzerinde yer alan bu site GSM numarası ya da ad ve soyad ile borç sorgulamaları yapılabilmektedir. Tüketici Mahkemeleri'ne taşınan tartışmalı 10 senelik zaman aşımı süresi açısından da tüketici dernekleri tarafından tepkiler yükseldi.

 


Etiketler: telsim hat telefon kullanıcısı kontörlü hat telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500