Saatlerinizi İleri Almayı Unutmayın

29 Ekim 2016 tarihinden itibaren tüm dünyada kış saati uygulamasına geçilerek saatler 1 saat geriye alınacak. Türkiye'de yaz saati uygulaması devam edeceğinden yarından itibaren saatlerinizi 1 saat ileri almayı unutmayın...


Saatlerinizi İleri Almayı Unutmayın

Yaz saati uygulaması bu gece itibariyle sona eriyor. 26 Mart 2016 tarihinde saatlerin 1 saat ileri alınarak başlayan yaz saati uygulaması bu gece saatler 1 saat tekrar geriye alınarak sona erecek ve kış saati uygulaması başlayacak.

Türkiye'de bu sene uygulanmayacak olan kış saati uygulaması nedeniyle yaz sati uygulaması olduğu gibi devam edecek. Ancak akıllı telefonlar bilgisayarlar Türkiye'de verilen bu karara uymayacaklar. Haberlerweb.com olarak yarından itibaren tüm dünyada geçerli olacak Türkiye'de uygulanmayacak kış saati uygulaması ile ilgili tedbirleri araştırdık.

Türkiye'de teknolojik çağın getirdiği en büyük nimetlerden biri olan akıllı telefon kullanmayan yok denecek kadar az. Bunun yanında çoğu iş yerinde evlerdede bilgisayarlar hayatımızı kolaylaştıran adeta işimizin yaşamımızın birer parçası. Fakat şimdiye kadar büyük yararını götürdüğümüz bu teknolojik kolaylıklar yarına birçok insana büyük zararlar verebilir. 

İnternete bağlı olarak çalışan çoğu akıllı telefon ve bilgisayarlar yaz saati ve kış saati uygulamalarında saat güncellemesini otomatik olarak yapmaktadır. Bu nedenle 29 ekim 2016 tarihinden itibaren tüm dünyada uygulamaya geçecek olan kış saati uygulamasına akıllı telefonlar ve bilgisayarlarda otomatik olarak geçiş yapacak. 

Türkiye'de bu sene yaz saati uygulaması kışında devam edeceği için söz dinlemeyen akıllı telefon ve bilgisayarlarınızı yarın sabahtan itibaren eğer otomatik güncellemelerini kapatmadıysanız 1 saat ileri almayı unutmayın. 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500