Akıllı Tefonlar Kış Saati Uygulamasında Yanıltacak

29 Ekim'i 30 Ekim'e bağlayan gece 03:00'den itibaren kış saati uygulamasına tüm dünyada geçilecek. Ancak ülkemizde bu uygulama olmayacak. Ancak akıllı telefonların otomatik güncelleme özelliğinden dolayı yarına dikkatli olmak gerekiyor.


Akıllı Tefonlar Kış Saati Uygulamasında Yanıltacak

Bu geceden itibaren tüm dünyada kış saati uygulamasına geçilecek. Bu sene alınan kararla ülkemizde kış saati uygulaması yapılmayacak. Fakat gelişen teknoloji ile hayatmızın her alanında yer alan akıllı telefonlar bu düzenlemeye uymayacağını belirtelim.

Yarından itibaren tüm dünyada kış saati uygulaması ile saatler 1 saat geri alınırken Türkiye'de 26 Mart 2016 tarihindeki yaz saati uygulaması geçerli olacak. Eğer akıllı telefonlarınızın saatlerine göre hareket ederseniz işe giden bir çok insan mesailerine 1 saat geç başlamış olcak. Haberlerweb.com ekibi olarak böyle bir mağduriyet yaşamamınız için yapılması gerekenleri araştırdık. 

Türkiye'de akıllı telefon kullanmayan insan yok diyebiliriz. Çoğu zaman yaz ve kış saati uygulamalarında akıllı telefonlarının otomatik güncellemesi sayesinde ekstra bir ayar yapmaya gerek kalmıyordu. Ancak bu sene Türkiye'de kış saati uygulamasına geçilmeyecek olması nedeniyle akıllı telefonların bu özelliği birçok insanı mağdur edebilir.

Yarına yaşanması muhtemel zamanlama sorunları arasında namaz vakitlerindeki değişiklikleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tüm bu sorunların önüne geçilmesi için yapılması gereken işlem çok basit aslında. Akıllı telefonlar yaz ve kış saati uygulamalarını uydudan aldıkları veri ile güncelleme esasına göre çalışıyor. 29 Ekim gece 03:00 de akıllı telefonlara uydudan gelecek veriye göre saatlerii otomatik olarak 1 saat geriye alacak. 

Sabaha işe gitmek veya zamana göre işi olanlar mağdur olmaması için kış saati uygulamasından telefonlarını haberdar etmelilier. Bunun için tek yapılması gereken Akıllı telefonlarınızın ayarlar menüsünden saat ayarlarından otomatik güncelleme seçeneğini kaldırarak kış saati uygulamasını akıllı telefonlarınıza bildirmiş olursunuz. 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500