Asgari Ücretlilere Vergi Desteği Müjdesi Geldi

Vergi dilimine takılan asgari ücretli çalışanların maaşları Ekim Kasım ve Aralık aylarında 1300 liranın altına düşüyordu. Bu mağduriyetlerinin giderilmesi için asgari ücretli çalışanların maaşlarına vergi desteği yapılacak düzenleme yürürlüğe girdi.


Asgari Ücretlilere Vergi Desteği Müjdesi Geldi

Yılbaşında asgari ücretlilerin maaşına zam yapılarak 1300 liraya çıkarılmıştı. Daha önceden 980 lira alan asgari ücretliler bütün yılı vergi dilimine takılmadan tamalayabiliyordu ve maaşını kesintisiz olarak alabiliyordu. Ancak asgari ücretin 1300 lira yapılmasından sonra Ekim ayından itibaren vergi dilimine takılan asgari ücretli çalışanlar yılın son ayı maaşlarını eksik almak zorunda kalacaktı. 

Bu konuda asgari ücretli çalışanların mağdur olmaması için Bakanlıkça çalışma başlatıldı. Haberlerweb.com ekibi olarak edinilen bilgilere göre vergi dilimine takılarak Ekim, Kasım ve Aralık aylarında 1300 liranın altında maaş almak durumunda kalacak asgari ücretli çalışanların mağdur olmaması için yapılan çalışmalarda mutlu sona gelindi.

Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun üzerinde yapılan düzenleme ile vergi diliminden dolayı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında 1300 liranın altına düşen bekar ve çocuksuz asgari ücretli çalışanların maaşlarına vergi desteği geliyor.

Düzenleme tamamlanarak Resmi Gazete'de yayınlandı ve yürürlüğe girdi. Yeni kanuna göre, vergi dilimine girdikleri yılın son üç ayında 1300 liranın altına üşen miktar asgari geçim indirimi bölümüne yazılacak. Böylelikle 1300 liranın altına düşmeden maaşlarını almaya devam edecekler.

 

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500