Emekliye Banka Promosyonu Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilerin maaşlarını aldıkları bankalardan bildirilen emekliye promosyon rakamlarını dükü buldu. Bu rakamlarla emeklilerimizin ihtiyacını karşılayamayız dedi.


Emekliye Banka Promosyonu Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu SESRIC ve Memur-Sen tarafından düzenlenen İslam Dünyasında Sendikacılık Sempozyumuna katıldı. Sempozyum sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Emeklileride ilgilendiren adete onları sevindirecek nitelikte müjdeler verdi. Katıldığı sempozyumu değerlendiren Müezzinoğlu, İslam dünyasındaki sendikacılığı anlamak için önce dinimizin çalışmaya ve çalışana verdiği önemi hatırlamak gerektiğini söyledi.

Sempozyum çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, emeklilere promosyon ödemesi konusunda gelen soruya "emekli promosyonları konusunu isterseniz 1 ay hiç konuşmayalım" şeklinde cevapladı.

Emeklilere verilecek aylıkları karşılığında promosyon ödemesinin rakamlarından memnun olmayan Müezzinoğlu, "Bu rakamlarla emeklimizin ihtiyacına cevap verebilmemiz mümkün değildir" dedi. Haberlerweb.com ekibi olarak edindiğimiz bilgiye göre, emekli pormosyonlarını netleştirip emekliyi sevindirecek rakamlara getirebilmek için Başbakanın ve kamu banka yöneticilerin biraraya gelmesi gerekğini söyledi. Özelliklede Başbakanımızın takdir ve müdahalesine bağlı olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, bankaların verdiği rakamla emeklilerin karşısına çıkmak istemediğini bu nedenle çalışmaların devam edeceğini söyledi. Emeklilerin yüzünü güldürecek rakamalara ulaşmadan 1 ay süresince bu konuda konuçmak istemediğinin altını çizdi.

 

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500