KPSS Günleri Nüfus Müdürlükleri Mesai Yapacak

Kamu Persoenli ve Seçme Sınavı yapılacağı günlerde adayların mağdur olmaması için kimlik kartını kaybedenlerin yeniden çıkartabimesi için bundan sonra il ve ilçelerdeki nüfus müdürlükleri açık olacak.


KPSS Günleri Nüfus Müdürlükleri Mesai Yapacak

Geçtiğimiz dönemlerde Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girmek isteyen memur adayları sınav günü nüfuz cüzdanlarını kaybettiklerinden dolayı mağdur olmuşlardı. Ankara Valiliği örnek bir karar alarak adayların başına gelebilecek bu mağduriyetin önüne geçmeye çalıştı.

Ankara Valiliği tarafından düzenlenerek uygulamaya geçilen düzenlemede Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılacağı günlerde kimlik kartını kaybeden adayların hızlı bir şekilde yenisini çıkarmaları için Nüfus müdürlüklerinin de aynı gün mesai yapacağını duyurdu.

Ankara Valiliği tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada, 16 Ekim ve 20 Kasım Pazar günleri yapılacak olan Kamu Personeli ve Seçme Sınavında (Ön Lisans / Ortaöğretim) memur adaylarından nüfus cüzdanlarını kaybedenler veya yenilemek zorunda kalanlar için Ankara'nın il ve ilçe merkezilerindeki nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bildirildi.

Açıklanan bu tarihlerde Başta İl Nüfus Müdürlüğü olmak üzere, Çankaya, Altındağ, Beypazarı, Sincan, Etimesgut, Polatlı, Şereflikoçhisar, Keçiören ve Yenimahalle ilçe nüfus müdürlükleri sabah 07:00 ile 10:15 saatleri arasında kimlik çıkartmak veya yenilemek isteyen adaylara hizmet vereceği duyuruldu.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500