Abdullah Çakıroğlu'nun Tahliyesine Başsavcılıktan İtiraz

Toplu taşıma aracında şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'yi oturduğu koltukta tekmeleyen Abdullah Çakıroğlu'nun tahliyesine Başsavcılıktan itiraz geldi.


Abdullah Çakıroğlu'nun Tahliyesine Başsavcılıktan İtiraz

İstanbul Çekmeköy'de belediye otobüsünde seyahat ettiği koltukta şort giydiği için Ayşegül Terzi'yi tekmeleye başlayan Abdullah Terzi ilk duruşmasında tahliye edilmişti. Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan bu tahliye Ayşegül Terzi içinde büyük bir yıkım olmuştu.

Abdullah Terzi çıkartıldığı mahkemede, kendisinin tahrik olmadığını ancak içine cinler girdiğini ve hocaya gittiğini bu yüzden kontrolsüz hareketleri olduğunu söylemişti. Mahkeme heyeti Abdullah Terzi'yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Sosylal medyada büyük yankılara neden olan bu tahliye için en büyük üzüntüyü olayın tek mağduru olan Ayşegül Terzi yaşamıştı.

Davanın ilk duruşması için Anadolu 40. Ağır Ceza Mahkemesinde hazır bulunan Ayşegül Terzi'yi savunmak için yanında bir sürü de kadın avukat vardı. Abdullah Çakıroğlu'nun avukatı duruşmadaki savunmasında, müvekklinin ruh sağlığının bozuk olduğunu kanunen bu tür hastaların tutuklanamayacağını öne sürdü. Bunun üzerine Ayşegül Terzi'nin avukatları ise, Abdullah Çakıroğlu'nun müvekkili nezdinde tüm kadınları aşağıladığını bu nedenle tutukluluk halinin devam etmesini talp etti. Ancek Ayşegül Terzi'nin avukatlarının tüm taleplerine karşı mahkeme heyeti Abdullah Çakıroğlu'nun tahliyesine karar verdi.

Kamu oyunda büyük tepkilere neden olan bu tahliyeye ilk tepki Başsavcılıktan geldi. Cumhuriyet Başsavcılığı kararın yeniden değerlendirilerek Abdullah Çakıroğlu'nun tutukluluk haline devam etmesi için itirazda bulundu. Haberlerweb ekibi olarak son ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğiz. 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500