Müge Anlı Birol Demir'in Katilinin Cezasını Açıkladı

Müge Anlı'ya konuk olarak 19 yaşında kaybolan çocuklarının bulunması için yardım isteyen Demir ailesinin cinayet olayını çözmüştü. Cinayet zanlısı Özcan Demir Cuma günü görülen duruşmada aldıkları cezayı açıkladı.


Müge Anlı Birol Demir'in Katilinin Cezasını Açıkladı

19 yaşındaki Birol Demir'den uzun zamandır haber alamayan aile çareyi Müge Anlı'ya başvurmakta buldu. Müge Anlı da her zamanki gibi olayı derinlemesine araştırarak gerekli kurumları harekete geçirdi. Ummalı çalışmalar neticesinde Birol Demir'in ortadan kabolmasından sorumlu şahıs ile canlı yayında telefon ile görüşme sağlamıştı.

Birol Demir'in kaçırılmasından sorumlu olduğu düşünülen amca oğlu Özcan Demir ile canlı yayında telefon bağlantısı sağlanmıştı. Özcan Demir adeta esir pazarlığı yapar gibi canlı yayında tehditlerde bulundu. Derinleştirilen sorgulama sonucunda ve elde edilen delillere göre Özcan Demir yakalandı. İncelenen kamera kayıtları ve alınan ifadelere göre Özcan Demir ile birlikte hareket ettiği anlaşılan 3 arkadaşıda yakalandı.

Yapaılan ilk sorgulamalarında Özcan Demir 'in yanında bulunan iki arkadaşı cinayeti itiraf ettiler. Daha sonra Birol Demir'in cenazseinin yerini tespit etmek için Özcan Demir olay yerine götürüldü ve Birol Demir'in cansız bedeni yakılmış olarak bulundu. Aileye acı haberle perişan hale gelmişti. 

Her ne kadar ailenin acısını gidermeyecek olsada suçlular cezasız kalmadı. Cuma günü görülen duruşmalarında örnek niteliğinde zanlıların herbirine ceza verildi. Müge Anlı tarafından canlı yayında açıklanan ceza Türk Ceza Kanununda bugüne kadar verilen en ağır ceza olarak nitelendirildi.

Özcan Demir'e ve yanındaki 3 arkadaşının herbirine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken bunlara ek her birine 4 yıl artı 2 yıl daha eklenerek Metris cezaevine gönderildi. Zanlalardan ikisi ve Özcan Demir'in de daha önceden denetimli serbestliği olduğu anlaşıldığından bundan gelecek cezalarıda mevcut cezanın üzerine ilave edilecek.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500