Yolcu Hareket Halindeki Metrobüs Şoförüne Saldırdı

Geçtiğimiz günlerde metrobüste yolcunun şoförle tartışması üzerine metrobüsün yoldan çıkarak birçok aracı ezmesine ve yaralanmaya neden olmuştu. 6 Eylül'de bu olaya benzer bir olay daha yaşandı. Ancak yaşanan olayda şans eseri kaza olmadı.


Yolcu Hareket Halindeki Metrobüs Şoförüne Saldırdı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da metrobüs şoförü ile bir yolcu arasında yaşanan kavga sonucunda metrobüs yoldan çıkmış ve araçları ezmişti. Maalesef yaşanan bu olay ders olmadı. 6 Eylül'de bir başka kavga daha yaşandı. Metrobüste yolcu ile şoför arasında klima yüzünden başlayan sözlü tartışma büyüdü ve yolcunun metrobüs şoförünün üzerine yürümesine neden oldu. Bunun üzerine şoför de çakısıyla karşılık verdi.

Metrobüsteki tartışma önce sözlü başladı. Daha sonra tekme tokat hatta çatıyla saldırıya dönüştü. 6 Eylül'de Zincirlikuyu metrobüs durağında yaşanan kavga, Zincirlikuyu Avcılar seferi yapan metrobüste bir yolcunun klimanın açık olup olmadığını sorması ile başladı. Bunun üzerine şoförle yolcu arasındaki tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma ve kavga metrobüs içerisindeki güvenlik kamerası tarasından kaydedildi. Güvenlik kamerasında yolcu ile şoför arasındaki tartışmaya diğer yolcuların katıldığıda görülüyor. Tartışma metrobüsten indikten sonra da devam etti. Belediye görevlileri araya girerek şoförü sakinleştirmeye çalıştılar ancak engel olamadılar. Daha sonra emniyet yetkilileri tarafından karakola götürülen şoför ve yolcunun ifadeleri alındı. Polis tarafından incelenen güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde yolcunun metrobüs şoförünün üzerine yürüdü. Şoför de elindeki çakıyla yolcuya karşılık verdiği görülüyordu. Metrobüs şoförü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak belediye tarafından şoförün işine son verildiği açıklandı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500