Rasim Ozan Kütahyalı Aziz Yıldırım Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Rasim Ozan Kütahyalı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında kendisine hakaret söylemlerinde bulunduğu iddialarıyla suç duyurusunda bulundu.


Rasim Ozan Kütahyalı Aziz Yıldırım Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Ünlü spor yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı, kendisine hakaret söylemleri içeren konuşmalarından dolayı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Spor yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı avukatı Esennur Ezgi aracılığıyla Azizi Yıldırım'ın kendisine hakaret ettiği iddiasıyla şikayet dilekçesini Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na sundu. Savcılığa sunulan dilekçede kendisinin kamuoyuna mal olmuş bir gazeteci olduğunu söyleyen Kütahyalı, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol adlı spor programında kamuoyunu ilgilendiren önemli spor gündemlerine ilşkin yorumlar yaptığını belirtti. 

Şikayet dilekçesinin ayrıntılarına bakıldığında, Aziz Yıldırım'ın uzun yıllardır Fenerbahçe Kulübü başkanlığını yürüttüğünü belirtti.Süper Lig'de bulunan bir takımın kulüp başkanı olması nedeniyle işi gereği gündeme ilşkin konulardan dolayı hakkında yorumlar yaptığını söyledi. Dilekeçenin devamında ise Aziz Yıldırım'ın 18 Nisan tarihinde Ülker Standyumu Fenerbahçe Spor Kompleksi'nde basın mensuplarının sorularını cevapladığını, konuşmaları esnasında şahsını hedef alan ve kamuoyunda recide edici, içeriğinde hakaret ve iftiraya varan söylemlerinden rahatsızlık duyduğunu belirtti.

Aziz Yıldırım'ın basın mesuplarına yaptığı açıklamada, Rasim Ozan Kütahyalı'ya gerizekalılık ve ahlaksızlık gibi söylemler kullanılarak hakaret edildiği iddia edildi. Ayrıca Türkiye'de terör örgütü kurup suç işleyen paralel yapı ile bağlantısı olduğu ve Kütahyalı'ya içki içip programında yorumlarda bulunduğu yönünde ifitralar attığı bildirildi.

Son olarak savcılığa sunulan dilekçede, Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamaların çeşitli Tv ve internet sitelerinde yayınlandığı bunun sonucunda Rasim Ozan Kütahyalı'nın kişilik haklarının ihlal edildiği söylendi. Bu nedenle Aziz Yıldırım hakkında savcılıkça soruşturma başlatılması talep edildi.

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500