Boğaz Ağrısı Şikayetleri Artıyor

Kış aylarının yaklaşmasıyla boğaz ağrısı ve grip şikayetleri de artmaya başladı. Rüzgarlı ve yağmurlu havalarda üşütme sonucunda meydana gelen boğaz ağrısı şikayeti ile ilgili uzmanlar da açıklamalarda bulundu. Özellikle bademciklerin şişmesine dikkat çeken uzmanlar beslenme düzenininde altını çizdi.


Boğaz Ağrısı Şikayetleri Artıyor

Soğuk kış aylarının öncesinde başlayan grip salgınına karşı önlem almak isteyenler özellikle C vitamini tüketimine özen göstermelidir. Soğuk algınlığı sonucunda şişen bademcikler, hayatınızın çekilmez bir dönemine giriş yaptığınızın da göstergesidir. Bademciklerin şiştiği ya da iltihaplandığı bu dönemde çok sıcak ya da çok soğuk içecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz. 

Boğaz Ağrısının Nedeni

Halk arasında en bilinen rahatsızlıklardan biri olan faranjit, boğaz ağrılarının tek sebebi değildir. Havaların değişmesi ve giyime özen gösterilmemesi sonucu üşütmelerle gelen boğaz ağrıları, vücudumuzun savunma mekanizmasını temsil etmektedir. Boğaz ağrısı ve bademcik şişliğinin oluştuğu dönemde tütün mahsullerinden uzak durmak birinci madde olarak bilinirken, katı yiyeceklerden uzak durmakta diğer önemli unsurdur.

Terlemek Çözüm Olabilir

Grip nedeniyle yatağa düşenlerin yardımına yetişen en bilindik yöntem ise terleme ile mikropların vücuttan atılmasıdır. Nane limon ve üzerine iyi bir terleme sizi kendinize getirecektir. Soğuk algınlığı ve boğaz ağrınızın şiddetinin artması halinde ise doktorunuza başvurmayı unutmamalı, doktorunuzun uygun gördüğü ilaçları kullanmaya dikkat etmelisiniz.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500