Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

Sürücü adaylarının beklediği ehliyet sınav sonuçları açıklandı.8 Ekimde gerçekleştirilen sınavın sonuçları, saat 17:28 itibari ile MEB-MTSAS sınav sonucu ekranlarından paylaşıldı.


Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

Ehliyet sonuçları açıklanıyor MEB 8 Ekim sonuç sayfası için kritik bekleyiş başladı. Daha önceki ehliyet sınav sonuçlarını 10 gün içinde açıklayan MEB'in 8 ekim ehliyet sınav sonuç sayfasını da yarın yani 21 Ekim Cuma günü erişime açması bekleniyor. Ehliyet sınav sonuçları MEB-MTASAS sınav sonuç sayfası ile aynı anda internethaber'de olacak.

Ehliyet sonuç bilgis adayların evine posta ile gönderilmeyecek. Ehliyet sonuçları MEB-MTSAS sınav sonuç sorgu ekranında online olarak sorgulanacak

Ehliyet sonuçları açıklanıyor MEB sonuc sayfası erişime açılıyor. 8 Ekim cumartesi günü yapılan ehliyet sınav sonuçlarının en geç 1 hafta içinde yani 21 Ekim Cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor. Şimdi gözler daha önceki ehliyet sınav sonuçlarını 15 gün içinde MEB-MTASAS ehliyet sınav sonuç ekranında açıklayan MEB'de. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir. Ehliyet sınavında adayların konulara göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, sınavda verilen yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Her bir ders için 100 puandan üzerinden hesaplama yapılır. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılır. 

8 EKİM EHLİYET SINAV SONUÇLARI MEB SON DAKİKA AÇIKLAMASI

18 yaşını doldurmuş her bireyin almaya hak kazandığı Sürücü Belgesi için düzenlenen ehliyet sınavı 8 Ekim'de tamamlandı. En son 27 Ağustos'ta yapılan Ehliyet sınavının sonuçları sınavdan 11 gün sonra açıklanmıştı. 08 ekim'de gerçekleştirilen Ehliyet sınav sonuçlarının ise 21 Ekim tarihlerinde açıklanması bekleniyor. Yapılacak herhangi bir resmi açıklamayı haberimizde sizlere sunacağız.

EHLİYET SINAV SONUCU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir. Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500