Şırnak'ta Büyük Operasyoon

Özel güvenlik bölgesi olarak belirlenen Bestler Dereler ve Namaz Dağı bölgelerinde kış için hazırlığa geçtikleri önerilen PKK Terör Örgütü üyelerine yönelik operasyon başladı. Teröristlerle sıcak çatışmalarında yaşandığı bölgede, operasyonlar devam ediyor.


Şırnak'ta Büyük Operasyoon

 

Şırnak Valiliği tarafından bir süre önce geçici güvenlik bölgesi ilan edilen Bestler Dereler ile Namaz Dağı bölgesinde kış üslenmesine geçen PKK’lı teröristlere yönelik Jandarma Özel Harekat ve komandoların katılımıyla büyük operasyon düzenlendi. Operasyona Namaz Dağı üs bölgesinden ve Çakırsöğüt 1’inci Komando Tugay Komutanlığı’ndan obüslerle destek veriliyor. Özellikle Namaz Dağı bölgesinde PKK’lı teröristlerle zaman zaman sıcak temasların yaşandığı belirtildi.

Tespit edilen PKK’lı teröristlere ve kaçış güzergahlarına Namaz Dağı üs bölgesinden ve Çakırsöğüt 1’nci Komando Tugay Komutanlığı’ndan obüs ve havan atışları yapılıyor. Yapılan atışlar sonucunda bölgede yangın çıktığı görülürken, operasyonun tüm hızı ile devam ettiği belirtildi.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500