Terör Örgütüne Büyük Darbe 18 Terörist Öldürüldü

Son yapılan operasyonlarda eylem hazırlığında olduğu tespit edilen 18 terörist öldürüldü. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada askeri birliklere saldırı hazırlığında olan aralarında bölge sorumlusu olarak adlandırılan bir kişininde bulunduğu 5 kişi silahları ile birlikte ele geçirildi.


Terör Örgütüne Büyük Darbe 18 Terörist Öldürüldü

TSK’dan yapılan açıklamada, "Kars’ın Kağızman ilçesinde devam eden operasyonda; düzenlenen hava harekatı sonucu askeri birliklere saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen, aralarında bölge sorumlusunun da bulunduğu bölücü terör örgütü mensubu 5 terörist silahları ile birlikte (1 adet M-16 adet piyade tüfeği, 3 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve 1 adet Biksi makineli tüfeği) ele geçirildi" denildi.

BEYTÜŞŞEBAP’TA 7 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Açıklamada, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen hava harekatı ile saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 7 teröristin etkisiz hale getirildiği, söz konusu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen mağara, barınak, sığınak ve silah mevzileri imha edildiği kaydedildi.

ÇUKURCA’DA 4, AĞRI’DA 2 TERÖRİST...
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 4, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde ise 2 saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Patlayıcı yüklü araç yakalanarak imha edildi

PATLAYICI YÜKLÜ ARAÇ İMHA EDİLDİ
Ayrıca, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde daha önce gasp edilen ve bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanmış patlayıcı yüklü 1 adet aracın ele geçirilip imha edildiğini açıkladı.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500