Çalıntı Aracın İçinden Cephanelik Çıktı

Son dönemde yakalanan bombalı cephane yüklü araçlara bir yenisi daha eklendi. Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Dibekli Köyü içerisinde terk edilmiş araç içerisinde yapılan aramada çok sayıda mühimmat ele geçirildi.


Çalıntı Aracın İçinden Cephanelik Çıktı

Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonrasında çalıntı olduğu tespit edilen aracın içerisinden çok sayıda mühimmat çıktı. Dibekli Köyü'ne terk edilmiş olan araç, köyde yaşayanların dikkatini çekmiş, bunun üzerine araç ile ilgili ihbarda bulunulmuştu. Aracın çalıntı olduğunun belirlenmesinin ardından araç içerisinde incelemeler yapıldı.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada ""PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında; Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü tarafından terör örgütünün kırsal kadrosuna, milis/işbirlikçi şahısların silah ve mühimmat aktaracağı bilgisi alınması üzerine 1 Ekim 2016 günü yapılan ani operasyonda ilimiz Tatvan ilçesi Dibekli köyünde terk edilmiş halde bulunan çalıntı araç içerisinde yapılan incelemede; 1 adet Biksi ağır makineli silah, 58 adet Zagros fişeği, 4 adet bomba yapımında kullanılan elektronik devre, 2 adet el telsizi, 2 adet telsiz anteni, 1 adet telsiz şarj kablosu, 6 adet İHA’lardan saklanmak için kullandıkları düşünülen şemsiye ele geçirilmiştir. Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güvenlik güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve edecektir" denildi.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500