Mardin Kızıltepe Derik Yolunda Patlama

Mardin'de PKK'lı teröristler Kızıltepe Birlik yoluna tuzakladıkları patlayıcıyı sivil askeri personel taşıyan bir aracın geçişi sırasında patlattı. Patlamada 2'si ağır 8 askerimizin yaralandığı öğrenildi.


Mardin Kızıltepe Derik Yolunda Patlama

Mardin'de PKK'lı teröristler Kızıltepe Derik yoluna tuzakladıkları patlayıcıyı sivil askeri personel taşıyan bir aracın geçişi sırasında patlattı. Patlamada 2'si ağır 8 askerimizin yaralandığı öğrenildi.

Sabah saat 09:30 sıralarında yaşanan patlamada 8 asker yaralandı. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, sivil araca eşlik eden 2 zırhlı araçta yer alan askerler bölgede operasyon başlattı. Başlatılan operasyonun havadan da desteklenmesi bekleniyor. 

Mardin'in Derik ve Kızıltepe ilçeleri arasındaki ulaşımı sağlayan yola daha önce tuzaklandığı anlaşılan patlayıcı, sivil askerleri taşıyan sivil aracın geçişi sırasında patlatıldı. İlk edinilen bilgilere göre patlamada 2 si ağır olmak üzere toplamda 8 asker yaralandı. Yaralanan askerler olay yerine sevk edilen ambulanslar ile ilk müdahalenin yapılması için hastanelere götürüldü.

 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500