Bireysel Kredilerde Faiz Düşüşü Devam Ediyor

Konut kredilerinin ardından bireysel ihtiyaç kredilerinde de oran düşüşü devam ediyor. Kısa bir süre önce 2.00'nin üzerine çıkan faiz oranları bu günlerde 1.10'a kadar geriledi. Konut kredilerinde ise faiz oranları 0.99'a indi.


Bireysel Kredilerde Faiz Düşüşü Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir süre sonra yaptığı açıklamada faiz indirimi beklediğini dile getirmişti. Bu açıklamanın ardından ilk adım Ziraat Bankası tarafından atılmış ve konut kredisi faiz oranlarında büyük bir düşüş yaşanmıştı. Konut kredisi faiz oranlarının düşmesinin ardından bireysel ihtiyaç kredisi oranlarında da düşme yaşandı. 

Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yaşanan bu gerileme tüketicinin katlandığı kredi maliyetinde de büyük düşüş yaşanmasını sağladı. Ancak kredi kullanırken yine dikkatli olmak ve iyi bir araştırma gerçekleştirmek gerekiyor. Bankaların farklı kampanyalar adı altında sunduğu kredilerin hepsi temelde ihtiyaç kredisi olarak görünse de faiz oranları değişiklik gösterebiliyor. 

Bazı bankaların başlattığı esnek hesap üzerinden kredi kullandırılması ise tüketicilerin karşısına yüksek kredi maliyeti olarak çıkıyor. Tanımlanan esnek yani ek hesap üzerinden kullandırılan bu kredilerde faiz oranları 2.02'ye kadar ulaşabiliyor. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

Kredi Araştırması Yapılmalı

Bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanacağınız ihtiyaç kredisi öncesinde detaylı bir araştırma yapmalı, tüm bankaların internet sitelerini detaylı olarak incelemelisiniz. Bankaların internet sitelerinden, mobil uygulamalardan ve şubelerden sunduğu kredilerin oranı dahi değişiklik gösterebiliyor. Ancak bu araştırma öncesinde bireysel risk durumunuzu incelemeli, verilerinizi kontrol etmelisiniz. Findeks üzerinden alabileceğiniz rapor, hem KKB Puanınızı hem de bankalarla olan çalışmanızı detaylı bir şekilde sizlere sunacaktır. 

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500