Emel Sayın Sahnede Duygu Dolu Anlar Yaşadı

EXPO 2016 Antalya’da sahne alan Emel Sayın, yaşamını yitiren Tarık Akan’la 3 filmde rol aldığını söylüyerek, "Çok sevgili arkadaşımı, dostumu, kıymetli bir insanı kaybettim. Böyle bir günde sahnede olmam zor. Sayın, Akan’la rol aldığı filmlerin şarkılarını söyledi.


Emel Sayın Sahnede Duygu Dolu Anlar Yaşadı

Expo 2016 Antalya’da yapılan yerli konserler serisinde 3 sanatçı peş peşe sahneye çıktı. Turkcell Büyük Amfi Tiyatro’da sahnede ilk olarak ölümsüz şarkılar şair Ahmet Selçuk İlkan çıktı. Geçmişe dair anıları paylaşan, şiirlerini okuyan İlkan, "Expo’nun olduğunu duydum Antalya’ya hemen uçarak geldim.

EMEL SAYIN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Son olarak Türk Sanat Müziği’nin sevilen sesi Emel Sayın sahnede yerini aldı. Usta sanatçı, konserine Yıldırım Gürses’in bestelediği ’Eller Eller’ adlı şarkıyla başladı. Konser yerini dolduran binlerce hayranı selamlayan Sayın, "Bize göstermiş olduğunuz bu ilgi ne kadar çok mutlu etti bizi.

Huysuz ve Tatlı Kadın’, ’Rüyalar Gerçek Olsa’ unutulmaz o klasik şarkılarını da sevenleriyle söyleyen Emel Sayın, ’Hatırlar mısın’ şarkısını söylerken bir anda duygusal anlar yaşadı.

MAVİ BONCUK’U SESLENDİRDİ

Seyircilerden yoğun talep üzerine ’Mavi Boncuk’ isteği karşısında duygulanan ünlü sanatçı, yaşamını yitiren ünlü aktör Tarık Akan’ı da sahnede anmış oldu. Tarık Akan’la üç filmde başrolü paylaşan Emel Sayın, "Tarık Akan’ı sevenler alkışlarıyla sevgilerini gönderirler mi? Biliyorum ne kadar çok severdiniz, biliyorum.

Gözyaşlarına hakim olamayan Sayın, "Kıymetli bir dostumu kaybettim. İtiraf edeyim bugün huzurlarınıza gelmek, sahneye çıkmak biraz zor oldu. Çok üzgünüm. Çok sevgili arkadaşımı, dostumu, kıymetli bir insanı kaybettim.

Hepimiz için öyle. Hepimizin başı sağolsun. Bu şartlarda zordu ama sizler varsınız. Sizler böyle buraya gelirsiniz biz de engel dinleyebilir miyiz? Buna gönlümüz razı olmazdı tabii ki. Ve size teşekkür borçluyum. Size minnettarım. Zaten ömrüm boyunca böyleydi.

Tarık Akan’la ’Feryat’, ’Yalancı Yarim’ ve ’Mavi Boncuk’ filmlerinde rol aldığını söyleyen Emel Sayın, filmlere adını veren bu üç şarkıyı da seslendirmiş oldu. Sayın, "Bu şarkıları Tarık’ın aziz ruhuna hediye edelim. Onu böyle analım bu gece.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Emel Sayın, Tarık Akan’ın vefatından hemen peşinden sosyal medya hesabından ikilinin seneler önce bir film setinde çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Sayın’ın bu fotoğrafa düştüğü “Güle güle sevgili….Tarık” notu da dikkatlerden kaçmadı ve ikilinin bir dönem sevgili oldukları yönünde yorumlanmıştı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500