Kutsal Topraklardan İlk Haç Kafilesi Yurda Geldi

Hac ibadetin peşinden kutsal topraklardan gelen hacılar, Atatürk Havalananında yakınları tarafından karşılanmış oldular.


Kutsal Topraklardan İlk Haç Kafilesi Yurda Geldi

İlk hacı kafileleri, Suudi Arabistan'ın Medine ve Cidde kentinden Türk Hava Yollarına (THY) ait tarifeli uçakla İstanbul'a döndüler.

Atatürk Havalimanı'na inen hacılar, kendilerini sabırsızlıkla bekleyen aileleri ve yakınlarıyla hasret giderdiler.

Duygusal anlar yaşandı karşılamada, bazı hacılar ve yakınları ağladı.

Vatanımızın selameti için dualar yaptık

Hacılardan Mediha Suluoğlu, gazetecilere, yolculuk yapmak çok güzel olduğunu söyledi.

Hac vazifesi yerine getirmek çok mutlu olduğunu söyleyen Suluoğlu, şöyle anlattı:

Diyanet İşleri Başkanlığı ile gittim. Hocalarımız çok iyiydi, bize her konuda yardımcı oldu. Herkesin gidip görmesini isterim. Daha önce umreye gitmiştim, hac vazifesi için ilk defa gittim.

Daha gençken gidebilseydim keşke. Vatanımızın selameti için, gençlerimiz için çok güzel dualar yaptık, Allah kabul eder inşallah. Tekrar gitmeyi çok istiyorum dedi.

Mustafa Ertaş da kutsal topraklarda zorlukların hissedilmediğini söyledi.

Kutsal topraklarda bütün koşulların ibadet için olduğunu anlatan Ertaş, "Elhamdülillah, eksiğimiz yok hepsini yaptık, geldik. Allah inşallah kabul eder; niyetimizi de emeğimizi de. Önce yakınlarımız için, memleketimiz ve ümmeti Müslüman için dua yaptık dedi.

Oğlu Furkan Özkardeş ile hacca giden Hatice Özkardeş, çok istediği kutsal toprakları görmek nasip olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Hac vazifesi kolay geçtiğini, manevi olarak rahatladığını anlatan Özkardeş, şunları söyledi:

Şeytan taşlama biraz kalabalıktan dolayı zor oldu. Diyanet İşleri Başkanlığımız çok güzel ilgilendi bizimle. Allah'ım onlardan da razı olsun. İlk defa oğlumla birlikte gittim.

Allah tekrar gitmeyi eşimle, çocuklarımla nasip etsin. Vatana millete hayırlı dualar yaptık. İnşallah bu vatanın durumu güzel gidecek. Vatanımıza, bayrağımıza, şehitlerimize, ülkemize, yoksullara dua yaptık.

Furkan Özkardeş ise hac ibadetini çok güzel bir şekilde tamamladığını ve gençken gitmekten mutluluk duyduğunu söyledi.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500