Almanya Başbakanı Angela Merkel Önemli Açıklama Yaptı

İngiltere’ birlikten ayrılması peşinden Slovakya’nın Başkenti Bratislava’da yapılacak AB liderler zirveden önce konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, birliğin kritik bir durumda olduğu söyledi.


Almanya Başbakanı Angela Merkel Önemli Açıklama Yaptı

Bratislava'da olacak zirve hemen çözüm çıkması beklenmemesi olduğunu söyleyen Merkel, "Bugün burada Bratislava ajandasını tartışmış olacağız. Umarım anlaşma sağlarız. Bir zirvede Avrupa'nın sorunlarına çözüm olması beklenmemeli. Biz kritik bir durumda bulunuyoruz.

Amaç, eylemlerle iç ve dış güvenlik, terörle mücadele, savunma, ekonomik olarak büyümek ve işsizlik konularında daha iyi olabilmek. Dijital ajanda ve dijital pazarın Avrupa'da gençlere bir şans verildiğini düşünüyorum.

Tabi ki AB'nin dış sınırlarının korunması ve göç sebeplerin ortadan kaldırılması konusun da önümüzdeki ayda gündeme gelmiş olacak. Mart 2017'ye kadar bu yerlerde ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum. 

Bratislava zirvesi, birlikte hareket yapma ve Avrupa'da mevcut olan sorunları beraber çözme konusunda ortak irade göstereceğini tahmin ediyorum.

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500