Bayram Öncesinde Demokrasi Şehitleri Hatırlandı

15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişiminde yaşamını şitiren Demokrasi şehitleri Kurban Bayramı öncesinde de unutulmadı. Yaşanan olaylarda hayatını kaybeden demokrasi şehitlerinin mezarları ziyaretçi akınına uğradı.


Bayram Öncesinde Demokrasi Şehitleri Hatırlandı

Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği, Arefe Günü’nde hem şehit yakınlarının hem de vatandaşların akınına uğradı. Yaşlısından çocuğuna, herkesin ziyaret ettiği şehitlikle vatandaşlar dua etti, şehit yakınları ise gözyaşı döktü.

"KEŞKE YAŞASALARDI, BAYRARMI DA GÖRSELERDİ AİLELERİYLE, ÇOCUKLARIYLA"
Arefe Günü mezarlığa yakınlarını ziyaret etmek için gelen vatandaşlar 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ne de dua etmeden geçmedi. Bir vatandaş ise şehitlikte dua ederek, "Allah mekanlarını cennet etsin. Keşke yaşasalardı bayramı da görselerdi, aileleriyle, çocuklarıyla. Üzücü bir olay" diye konuştu.
Demokrasi şehidi Mehmet Kocakaya’nın amcası ilk bayramında yeğeninin mezarını ziyaret etti. Şehidin amcası yeğeninin mezarı başında gözyaşlarına hakim olamadı.

"BURADA YEDİLER, İÇTİLER, TÜRKİYE’YE HAİNLİK YAPTILAR"
15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’nde gözyaşları içinde dua eden yaşlı bir vatandaş ise darbecilere tepki göstererek, "Bu Türkiye’ye yapılacak iş değildi. Burada yediler, içtiler Türkiye’ye hainlik yaptılar. Allah koymasın" ifadesini kullandı.

"BİN TANE AĞABEYİM OLSUN BİN TANESİ DE FEDA OLSUN VATANIMA"
Demokrasi şehidi Celalettin İbiş’in kardeşi İbrahim İbiş ise şunları kaydetti:
"Abisiz geçireceğim ilk bayram, lanet okuyoruz. Allah kahretsin. Benim abim Celalettin İbiş boş yere şehit olmadı, bu vatan için şehit oldu. Burada yatanların hepsi aynı amaç için şehit oldu. Biz bugün buraya gelebiliyorsak onların sayesinde. Vatansız kalmamak için herkes evladını verdi, babasını verdi, annesini verdi, kardeşini verdi, biz de abimizi verdik. Bin tane abim olsun bin tanesi de feda olsun vatanıma."
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500