Radar Uygulaması Sona Eriyor Süleyman Soylu Açıkladı

Özellikle şehirler arası yollarda bulunan ve sürekli hız yükseltilip, hız düşürülmesine yönelik tuzak şeklinde kurulmuş olan radar uygulamaları sona eriyor. Radar uygulamasının 11 gün içinde tamamen kaldırılması bekleniyor.


Radar Uygulaması Sona Eriyor Süleyman Soylu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada Elektronik Denetleme ve Radar uygulamasının kaldırılacağını belirtti. Özellikle Karadeniz yollarında sıkça görülen Radar uygulaması, sürücülere birden fazla kez ceza yazılmasına ve binlerce lira ödenilmesine neden oluyordu. Ordu ilinde yapılan radar uygulamasına Karadenizli vatandaşlar da isyan etmişti. 

Orduda yaklaşık 1 kilometre ara ile bulunan radarlar ve sıkça hız yükseltilmesini ve ani hız düşürülmesini gösteren tabelalar, sürücülere zor anlar yaşatıyordu. Uzun zamandır sosyal medyanın gündeminde de yer alan radar uygulamaları ve elektronik denetlemelere önümüzdeki günlerde son verilecek. Bakan Soylu, şuanda kullanılmakta olan uygulamaların normal olmadığına dikkat çekerek, resmi gazetede yayımlanması ile birlikte bu uygulamalara son verileceğini duyurdu. 

Bayram Tatilinde Dikkat
Bakan Soylu'nun açıklamalarının sonrasında bazı internet sitelerinde radar uygulamasının kaldırıldığına yönelik haberler paylaşılmaya başlandı. Ancak radar uygulamasının sistemden kaldırılması, Kurban Bayramından sonraya denk gelecek. Bu nedenle bayram tatilinde şehir dışına çıkacak, özellikle Karadeniz bölgesine hareket edeceklerin yollardaki radar uygulamalarına dikkat etmesi, hız sınırlarına uyması gerekiyor. Ayrıca yoğunluk ve dikkatsizlik nedeniyle sıkça yaşanan trafik kazalarının önüne geçmek için hız sınırlarına uymak ve emniyet kemerini takmak diğer önemli husustur.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500