Milli Eğitim Müfettişlerine FETÖ Operasyonunda Gözaltı

Türkiye genelinde devam eden FETÖ/PDY Terör Örgütü operasyonları kapsamında son olarak Antalya'da 16 Milli Eğitim Müfettişi gözaltına alındı. Örgüt faaliyetlerine katıldıkları ve örgüt probagandası içerisinde yer aldıkları iddia edilen isimlerle ilgili işlemler de devam ediyor.


Milli Eğitim Müfettişlerine FETÖ Operasyonunda Gözaltı

Antalya’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında yürütülen soruşturmada, örgüt faaliyetlerine katılan ve örgütün propagandasını yaptığı ileri sürülen 16 Milli Eğitim müfettişi adliyeye sevk edildi.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerini kent merkezinde yaptığı eş zamanlı operasyonda yakalanan müfettişlere ait evlerde yapılan aramada çok sayıda örgütsel dokümanlar bulundu. 16 şüphelinin FETÖ faaliyetlerine katılıp, destek verdiği ve örgütün propagandasını yaptığı ileri sürüldü. Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan şahısların Bylock haberleşme programı kullandıkları, ayrıca soruşturmaları FETÖ lehine sonuçlandırdıkları ve örgütün yurt dışı gezilerine de katıldıkları iddia edildi.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500