Batan Tur Teknesinin Kaptanı Tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde Antalya'da batan tur teknesinde 2 kişi yaşamını yitirmiş, tekne kaptanı ile birlikte 3 kişi göz altına alınmıştı. Batan geminin ardından gözaltına alınan 4 kişiden kaptan tutuklanarak ceza evine gönderilirken 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Batan Tur Teknesinin Kaptanı Tutuklandı

Antalya’da batan tur teknesinde iki kişinin hayatını kaybetmesinin ardından gözaltına alınan tekne kaptanı tutuklandı, diğer 3 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Kurt C isimli tur teknesinin kaptanı A.T, çalışanlar S.K. ve A.K. ile tekne sahibi H.K’nın savcılıktaki ifade işlemleri tamamlandı. Tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan kaptan A.T, "Taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçlamasıyla cezaevine gönderildi. Diğer 3 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
3 Eylül’de Kaleiçi Yat Limanı’ndan günübirlik tura çıkan ve dönüş yolunda fırtınaya yakalanan, su alarak yan yatan "Kurt C" adlı teknedeki 86 kişiden 84’ü kurtarılmıştı. 2 çocuk annesi Serap Çelik (38) ve Lübnan uyruklu Samira Frayha’nın (48) cenazeleri ise dalgıçlar tarafından olayın ardından batan tekneden 1 gün sonra çıkarılmıştı.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500