Diyarbakır’da 6 Bin 500 Kök Kenevir 876 Gram Esrar Ele Geçirildi

Diyarbakır'a bağlı olan Lice ve Hani ilçeleri arasında kalan bölgeye yapılan operasyon polis ekiplerini hayretler içinde bıraktı. Yapılan operasyonda 6500 Kök kenevir ve 876 Gram Esrar ele geçirildi.


Diyarbakır’da 6 Bin 500 Kök Kenevir 876 Gram Esrar Ele Geçirildi

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri arasındaki kırsal bölgede yapılan operasyonda, 6 bin 500 kök kenevir ile 876 gram esrar ele geçirildi.
Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve örgütün finans kaynağı olan yasadışı uyuşturucu madde ekim alanlarını imha etmek amacıyla operasyon yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “30 Ağustos’ta başlayan ve halen devam eden ‘Bayrak-19 Şehit J. Uzm. Çvş. Özkan Bilgiç Operasyonu’ kapsamında 3 ayrı bölgede 6 bin 500 kök kenevir bitkisi, 676 kilogram toz esrar ve 200 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon ile ilgili olarak adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir” denildi.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500