Whatsapp Yeni Sözleşme İle Özel Bilgilerinizi Paylaşabilir

Son günlerde telefonunuzda Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi gördünüz ve kabul ettiyseniz, bilgileriniz Facebook ile paylaşılıyor demektir. Whatsapp tüm kullanıcılarından aldığı yeni onay ile bilgileri paylaşıma açıyor.


Whatsapp Yeni Sözleşme İle Özel Bilgilerinizi Paylaşabilir

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak bilinen ve geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, yeni sözleşme ile kullanıcı bilgilerini Facebook'a taşımak istedi. Whatsapp'ın sunduğu yeni ayar ile birlikte gelen sözleşmeyi onayladıysanız, otomatik olarak özel bilgileriniz Facebook ile paylaşılıyor demektir. Peki, bu durumdan nasıl kurtulacaksınız? Öncelikle endişe etmeniz gereken bir durum olmadığını dile getirelim. Yapılması gereken işlem ise oldukça basit görünüyor. 

İlk olarak Whastapp uygılamasını açarak, sağ üst kısımda bulunan 3 nokta işaretine tıklamanız gerekiyor. 

whatsapp gizlilik

Sonrasında ise 3 noktaya tıkladığınızda açılan menüden ayarlar sekmesine tıklamalısınız. Hesabınızla ilgili işlemlerin yer aldığı ayarlar menüsünde ise karşınıza birçok farklı menü gelecektir.

whatsapp ayarlar

Ayarlara tıkladığınızda açılan ekrandan ise hesap sekmesine tıklamalısınız. Hesap sekmesinin altında karşınıza çıkacak olan Bilgilerimiz Paylaş yazısının yanındaki işareti kaldırmanız gerekmektedir. Bu işareti kaldırdığınızda karşınıza bu kısmın birdaha görünmeyeceği, yani karşınıza çıkmayacağı ile ilgili bir uyarı gelecektir. Bu uyarıyı da onayladığınızda ise bilgilerinizin paylaşılmasına izin vermemiş olacaksınız. 

whatsapp bilgilerimi gizle

Tüm bu işlemleri yaptığınızda Bilgilerinizi Paylaşmaya onay vermemiş olacaksınız ve yukarıdaki gibi bir ekran ile karşı karşıya kalacaksınız. Peki, Whatsapp bu bilgileri nerede kullanacak? Özel bilgileri neden Facebook ile paylaşıyor? Whatsapp'ın bu bilgileri Facebook ile paylaşmasının nedeni, kullanıcıya özel reklamlar göstermek olarak belirtiliyor. Yani yazışmalarınızda yüzük ile ilgili bir konudan bahsediyorsanız, Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda yüzük reklamları ile karşı karşıya kalmanız gayet normal olarak görünüyor.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500