Cerablus'ta Türk Tankı Vuruldu 3 Asker Yaralı

Cerablus'ta devam eden operasyonlarda akşam saatlerinde 1 tankın roketatar ile vurulduğu, 3 Türk askerin yaralandığı öğrenildi. Geride kalan günlerde de 1 tank vurulmuş, 1 askerimiz şehit olmuştu.


Cerablus'ta Türk Tankı Vuruldu 3 Asker Yaralı

Cerablus'ta devam eden operasyonlarda akşam saatlerinde 1 tankın roketatar ile vurulduğu, 3 Türk askerin yaralandığı öğrenildi. Geride kalan günlerde de 1 tank vurulmuş, 1 askerimiz şehit olmuştu. Suriye'de devam eden operasyonların 6. gününde Türkiye'ye ait olan 1 tank, uzaktan atılan roketatar ile vuruldu. 

Tankın vurulmasının ardından tankta bulunan 3 askerin yaralı olarak kurtulduğu, Cerablus'taki operasyonların devam ettiği öğrenildi. Geride bıraktığımız günlerde de İŞİD militanları tarafından 1 Türk tankı vurulmuş, 1 askerimiz şehit olurken, 3 askerimiz saldırıdan yaralı olara kkurtulmuştu. 

Bu akşam saatlerinde yapılan saldırının İŞİD tarafından yapıldığı iddia edildi. ATV ekranlarında yayınlanan haberde, saat 20:00 sıralarında bir tankın vurulduğu ve 3 askerimizin yaralı olara kurtulduğuna yer verildi. Şiddetli bir patlama sesi sonrasında Karkamış sınır kapısına doğru 3 abbulansın hareket ettiği öğrenildi. Toplamda sınıra 3 ambulans gönderildi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada PYD militanları tarafından bir tankımızın hedef alındığı, roketatarla vurulduğu, 3 askerimizin ise bu saldırıda yaralandığı belirtildi. Yaralanan askerlerimiz olay yerinden ambulans ile Gaziantep'te bulunan hastaneye kaldırıldı. Yaralanan askerlerin kimlikleri ise henüz açıklanmadı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500