Nazmiye Çam Cinayetinde Yargıtay Kararı Bekleniyor

Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Nazmiye Çam Cinayeti ile ilgili Yargıtay kararı bekleniyor. 2009 yılında işlenen cinayetin ardından Çam ailesinin bazı bireyleri tutuklanmış ve ceza evine gönderilmiş ancak sonrasında yargılanmasına tutuksuz olarak devam edilmişti.


Nazmiye Çam Cinayetinde Yargıtay Kararı Bekleniyor

Müge Anlı ve ekibinin ekranlara taşıdığı Nazmiye Çam Cinayeti ile ilgili son aşamaya gelindi. Uzun bir süredir ekranlarda olan ve Yargıtay kararı beklenen Nazmiye Çam davasında verilecek kararı tüm izleyenler merak ediyor. Nazmiye ÇAm cinayetinin gün yüzüne çıkmasının sonrasında Nazmiye Çam'ın eşi, kayın biraderi ve kaynatası tutuklanmış ve ceza evine gönderilmişti. Bir süre cezaevinde kalan Nazmiye Çam'ın yakınları sonrasında tutuksuz olarak yargılanmaya devam etti. 

Trabzon Akçaabat'da çocuğunu okuldan almak için evden çıkan fakat bir daha geri dönmeyen Nazmiye Çam'ın yokluğu, engelli oğlunun sokakta kalmasıyla anlaşılmıştı. 2009 yılında kaybolan Nazmiye Çam'ın yakınları kayıp başvurusunda bulunmuş, yapılan araştırmalarda Vakfıkebir ilçesinde bir sahilde Nazmiye Çam'ın cesedi bulunmuştu. Adli Tıp tarafından cesette yapılan incelemede Nazmiye Çam'ın başına aldığı bir darbe sonucu hayatını kaybettiği anlaşılınca, Nazmiye'nin eşi Hasan Şükrü Çam ve kaynı gözaltına alınmış, haklarında dava açımış olsa da 2011 yılında delil yetersizliğinden beraat etmişlerdi. Geçtiğimiz yıldan bu yana Müge Anlı'nın peşini bırakmadığı Nazmiye Çam cinayetinde bu gün Yargıtay'dan karar çıkması bekleniyordu.

Yargıtay'dan bu gün kararın çıkmasını bekleyen Nazmiye Çam'ın babası, davanın sonuçlanmadığını öğrenince canlı yayında sinir krizi geçirdi. 7 yıldır süren davada Yargıtay mahkeme kararını bozacak mı? yoksa onayacak mı?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Nazmiye Çam cinayesinde sona yaklaşıldığını düşünerek Yargıtay'a gidildi ancak cinayetin "kadın cinayetleri" kapsamına alınıp alınmayacağı konusunda Aile ve Sosyal Bakanlığı'na görüş sorulması ve davaya müdahil olup olmayacakları yönünde cevap beklendiği öğrenildi. 

Nazmiye Çam Cinayetinde Dava Süreci

2009 yılında 5 yaşındaki engelli oğlunu okuldan almak için evden çıkan Nazmiye Çam okula hiç gitmemiş, oğlu ise aynı gün yolda gezerken bulunmuştu. Nazmiye Çam’dan haber alamayan ailesi kayıp ihbarında bulundu ve 5 gün boyunca yapılan aramalardan sonra deniz kenarında cesedine ulaşılmıştı. Adli Tıp incelemesinde; öldürülmeden önce işkence edildiği ve başka bir yerde öldürüldükten sonra denize atıldığı tespit edilmişti.

Olaydan sonra Nazmiye Çam’ın eşi, kayınbiraderi ve kayınpederi tutuklanmıştı. Kayınpeder Ali Yaşar Çam’ın gelini hakkında oğluna “Ahlak dışı ilişkiler içerisinde. Şerefini temizle” dediği, ardından diğer oğlu Ahmet ile birlikte gelinini kaçırıp deniz kenarında başına vurarak ve başını denize sokup boğarak öldürdüğü ileri sürüldü. Ancak Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada yeterli delil bulunamadığından sanıkların beraatine karar verildi.Yargıtay'da yapılan değerlendirmede, Mahkemenin beraatine yönelik kararının esastan bozulmasına karar verilmişti. Yeniden yapılan yargılamada bu kez yerel mahkeme tarafından sanıkların her biri için müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Nazmiye Çam'ın ailesi son çareyi Müge Anlı'ya gitmekte buldu. Ali Yaşar Çam sürekli "Gelinimi bulun" diyerek gözyaşı döktü ama cesedi bulunan Nazmiye Çam'ın başında derin yara izleri belirlenince, aralarında Ali Yaşar Çam ve iki oğlunun da bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Korkunç gerçek, kayınpederin ifadesiyle ortaya çıktı. Ali Yaşar Çam, "Gelinimle 4 yıldır yasak aşk yaşıyorduk. Dedikodular başlayınca Hasan'a 'Eşinle benim hakkımda dedikodu çıktı. Bu kadını öldürmemiz gerekiyor' dedim. Gelinimi bağlayıp iki çocuğumla 2 gün işkence yaptık" diye konuştu. Çam'ın diğer çocukları da suçu kabul etti. 

6 yıldır davanın sonuçlanmasını bekleyen Nazmiye Çam'ın ailesi bugün de davanın sonuçlanmadığını öğrendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan gelecek cevap ve Yargıtay'ın kararı merakla bekleniyor. 

Müge anlıda nazmiye am cinayeti aralanıyor atv de müge anlı ali yaşar  yaşanan son gelişmeler neler oldu 24 haziran cuma günü şok gelişmeler  

Kaynak: Bugunun haberi


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500