Emekli ve Memur Maaşları 7-8-9 Eylül Tarihinde Ödenecek

Kurban bayramı öncesinde hem emeklilere hemde memurlara sevindirici haber geldi. Emeklilerin ve memurları maaş ödemeleri 7-8-9 Eylül tarihlerinde yapılacak.


Emekli ve Memur Maaşları 7-8-9 Eylül Tarihinde Ödenecek

Kurban Bayramına sayılı günler kala emeklilere ve memurlara sevindirici haber geldi. Alınan karar doğrultusunda emeklilerin ve memurların maaşları bayramdan önce ödenecek. Bayram öncesinde dul yetim maaşı alanlar, SGK Emeklileri, memur emeklileri ve memur maaşları verilecek.

Çalışma Bakanlığı emekli, dul ve yetimler için ikramiye sürecinin başladığını ve Kurban Bayramı öncesi yetişebileceği söyleniyor. 11 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendiren bayram ikramiyesi için bankalar ile görüşme devam ediyor. Çalışma Bakanlığı, bankalarla yaptığı promosyon görüşmesi sonrasında ikramiyenin Kurban Bayramı öncesine yetiştirilmesini istedi. Bakanlığın bu isteği de vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, daha önce, emekli aylıklarına göre kademelendirme yaptıklarını açıklamıştı. Bu kademelere göre emekliye ödenecek promosyon tutarı farklılık gösterecek. Yüksek maaşı olan, daha fazla promosyon alacak.

KİM KAÇ TL BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK?
 
Bu kademelerin ise '500 liranın altında maaş alanlar', '500-bin lira arası maaş alanlar', 'bin-2 bin lira arası maaş alanlar' ve '2 bin lira üstü maaş alanlar' şeklinde oluştuğu belirtiliyor. Kademelerin her biri için başka promosyon tutarı belirlenecek. Promosyonda yıllık tutarın 150 ile 300 lira arasında olması, 3 yıllık promosyonun toplu ödenmesi görüşü hakim. Çalışma Bakanlığı ve bankalar bu şekilde anlaşırsa, 500 liranın altında maaşı olanlar 3 yıllık dönem için 450 lira, 2 bin lira ve üstünde maaşı olanlar da 900 lira ödeme alabilecek. Sürenin bitiminin ardından emekliye yine bir 3 yıllık promosyon daha ödenecek. Promosyon tutarında emeklinin maaşını bankada tutma süresinin de etkili olacağı belirtiliyor. Parasının tamamını hemen çekmeyenin ödemede avantajlı olması üzerinde duruluyor.

Kaynak: Risale Haber


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500