Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Silahlı Saldırı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna ateş açıldı. Kılıçdaroğlu'nun danışmanı ise saldırı değil, konvoy güzergahında çatışma çıktı dedi.


Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Silahlı Saldırı

CNN Türk canlı yayınına bağlanan ve Kılıçcaroğlu'nun konvoyunda olan spiker canlı yayında olanları anlattı. Olay yerine hızlı şekilde ulaşan güvenlik ekipleri Kılıçdaroğlu'nun aracının etrafında güvenlik önlemi aldı. Artvin'de gerçekleşen olayın kaynağı ile ilgili bilgiler geldikçe haberimiz detaylandırılmaya devam edilecektir.

Olay yerine gelen zırhlı araç Kemal Kılıçdaroğlu'nun aracını güvenlik altına aldı. Olay anında Kılıçdaoğlu'nun korumaları da geniş güvenlik önlemi aldı. Kılıçdaroğlu'nun durumunun ise iyi olduğu öğrenildi. Çatışma anında ise 1 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aracına yönelik bir saldırı olmadığını ileten Kılıçdaroğlu'nun danışmanı ise olay yerinde bir çatışma çıktığını açıkladı. Olay anında Kemal Kılıçdaroğlu'nun araç konvoyununda durarak güvenlik önlemi aldığı, korumaların uzun namlulu silahlarla aracın etrafında güvenliği sağladığı, çatışmanın ise kısa süre içerisinde sona erdiği iddia edildi. 

Konvoyun olduğu yere yakın bir mesafede olan yol kontrolü yapan askerlere yönelik ateş açıldığı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Olayla ilgili henüz netlik kazanan bir bilgi olmamasına rağmen CNNTURK canlı yayınında olayla ilgili açıklamalara yer verildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin programını gerçekleştirmek için uçakla Kars'a geldi. Buradan karayoluyla Artvin'in Şavşat İlçesi'ne geçen Kılıçdaroğlu, ilçe merkezinde halka hitap etti.

Artvin'e gitmek üzere yola çıkan CHP konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde, konvoya ateş açıldı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi. 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500