Gazeteci Ercan Gün Yarbay Metin Yıldız Tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında gazeteci Ercan Gün ve Yarbay Metin Yıldız, FETÖ Terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı.


Gazeteci Ercan Gün Yarbay Metin Yıldız Tutuklandı

FETÖ Terör Örgütü soruşturması kapsamında Metin Yıldız ve Ercan Gün tutuklanarak cezaevine gönderildi. 15 Temmuz sonrasında devam eden soruşturmalarda çok sayıda FETÖ Terör örgütü üyesi tutuklanmış, yine çok sayıda kişinin kamu kurum ve kuruluşlarındaki görevlerine son verilmişti. 

Son olarak gazeteci Ercan Gün ve Yarbay Metin yıldız çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi. 

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen şüphelilerin, soruşturma savcısı Kökçü tarafından ifadeleri alındı. Ercan Gün ve Yarbay Metin Yıldız örgüt üyeliği suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan gazeteci Ercan Gün, Hrant Dink cinayeti soruşturmasında 2 Ağustos'ta gözaltına alınmıştı.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de Şişli'de uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce Albay Ali Barış Sevindik ve Trabzon İl Jandarma Komutanı olan Albay Ali Öz'ün de aralarında bulunduğu 14 şüpheli, "FETÖ/ PDY'ye üye olma" suçundan tutuklanmıştı.

Kaynak: CNNTURK

 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500