Başbakanlıktan Suriye Operasyonu ile İlgili Açıklama

Sabah erken saatlerde başlayan Fırat Kalkan Operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başbakanlık, Suriye'ye yapılan operasyonda 81 hedefin tamamen etkisiz hale getirildiğini, operasyonların devam ettiğini belirtti.


Başbakanlıktan Suriye Operasyonu ile İlgili Açıklama

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, "Cerablus ve çevresinde ilk önce 81 hedef etkisiz hale getirilmiştir. Saat 08.16 itibariyle 294 topçu ateşi yapılmış, ayrıca sabah saat 06.08 ile 07.50 arasında Hava Kuvvetlerimize ait F16 uçakları ile Cerablus’ta 12 hedef vurulmuştur" denildi.
Başbakanlık, TSK tarafından Cerablus ve çevresinde başlatılan operasyona ilişkin yaptı.

23 Ağustos 2016 tarihinde Gaziantep’in Karkamış ilçesine yapılan roket saldırıları üzerine, halkın can ve mal güvenliğini korumak ve yapılan sınır ihlallerini önlemek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyon başlatıldığı belirtilen açıklamada, "Bu kapsamda düşman unsurlarına cevap ve her türlü terörist grupla mücadele amaçlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün saat 04.00 itibariyle daha önceden belirlenen DAEŞ hedeflerine yönelik topçu atışı başlamıştır.

Cerablus ve çevresinde ilk önce 81 hedef etkisiz hale getirilmiştir. Saat 08.16 itibariyle 294 topçu ateşi yapılmış, ayrıca sabah saat 06.08 ile 07.50 arasında Hava Kuvvetlerimize ait F16 uçakları ile Cerablus’ta 12 hedef vurulmuştur. Bu tür sınır ihlalleri ve halkımızın can ve mal güvenliğini ilgilendiren konularda misliyle mukabelede bulunulacaktır" denildi.
(İHA)


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500