Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne Bombalı Araç ile Saldırı Yapıldı

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne sabah saat 09:00 sıralarında teröristler tarafından bombalı araç ile saldırı düzenlendi. İlk edinilen bilgilere göre patlama anında 3 polis memuru şehit oldu. Olay yerinde çok sayda yaralı olduğu öğrenildi.


Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne Bombalı Araç ile Saldırı Yapıldı

Sabah saatlerinde meydana gelen saldırıda çok sayıda yaralı olduğu ve olay anında 3 polis memurunun şehit olduğu öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlamada bomba yüklü araç kullanıldığı, patlama sonrasında olay yerindeki araçlarda ve çevre evlerde hasar oluştuğu öğrenildi. 

Patlamanın sonrasında çevredeki hastanelere kaldırılan yarılılar için kan bağışı yapmak isteyenler hastaneye akın etti. Edinilen ilk bilgiler Emniyet binasına bombalı araçla bir saldırı yapıldığı, patlamada çok sayıda yaralının olduğu ve bombalı aracın Emniyet Müdürlüğü bahçesinde infilik ettiği yönünde oldu. Şehir merkezinde bulunan ve ana yola yakın olan Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan saldırıda kullanılan araç ve bomba cinsinin ise henüz tespit edilmediği öğrenildi.

Patlama sonrasında Anadolu Ajansı ve Doğan Haber Ajansı, patlamada 3 polis memurunun şehit olduğunu, 100'ün üzerinde yaralı olduğunu açıkladı. Teröristler kent merkezine 6 km yakınlıkta olan Emniyet Müdürlüğü binasının ön cephesinde patlamayı gerçekleştirdi. 

Son bilgilere göre patlama Emniyet Müdürlüğü bahçesinin dışında meydana geldi. Patlama sonrasında patlamanın olduğu yerde büyük bir çukur meydana gelirken, çevredeki ağaçlarda köklerinden söküldü. 


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500