FETÖ/PYD Operasyonunda 12 Asker Tutuklandı

Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ/PYD Operasyonları yurt genelinde devam ediyor. Bir yandan yeni tutuklamalar yaşanırken bir yandan da tutuklanan isimlerin ifadeleri alınarak, adliyeye sevk ediliyor.


FETÖ/PYD Operasyonunda 12 Asker Tutuklandı

Özellikle askeriyenin içine sızmış olan ve Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ/PYD üyeleri, 15 Temmuzda bir kalkışma başlatmış, İstanbul'da eski adıyla Boğaz Köprüsü'nü trafiğe kapatmış, birçok masum vatandaşın canına kıymıştı. 

15 Temmuzda yaşanan darbe girişiminin sonrasında Yurt genelinde aramalar ve tutuklamalar devam ediyor. Son olarak Ankara Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ilerletilen soruşturma ile ilgili 12 asker gözaltına alındı. FETÖ Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 12 asker sağlık kontrollerinin ve ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Çıkarıldıkları tutuklanan 12 zanlı cezaevine gönderildi. 

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şuana kadar yapılan FETÖ/PYD Terör Örgütü soruşturmasında 118 kişi tutuklandı. Cezaevine gönderilen 118 kişinin 110'u asker, 5 kişi sivil ve 3 kişi ise emniyet mensubu olarak dikkat çekti.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500