Diyarbakır'da Bombalı Saldırı: 8 Asker Yaralı

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Silvan ilçesi karayoluna PKK’lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi esnasında patlatılmasıyla 8 askerin yaralandığı bildirildi...


Diyarbakır'da Bombalı Saldırı: 8 Asker Yaralı

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Silvan ilçesi karayoluna PKK’lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi esnasında patlatılmasıyla 8 askerin yaralandığı bildirildi.

 

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi karayolunun Bismil yol ayrımına önceden PKK’lı teröristler  tarafından yerleştirilen patlayıcının, bugün sabah 10:30 sularında askeri zırhlı aracın geçişi esnasında patlaması üzerine 8 asker yaralandı. Patlama üzerine olay yerine yaralı askerler için 112 ambulans helikopter ve çok sayıda 112 ambulansları sevk edildi.

Yaralı askerler hastanelere sevk edilirken bölgeye sevk edilen çok sayıda askeri birlik patlamayı gerçekleştiren teröristlerin imha edilmesi için geniş çaplı operasyon başlattı.

Silvan karayolunda teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırı sonucunda yaralanan 8 askerle ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından öncelikle vatandaşlarımızın can ve  mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması, seyahat etme hakklarını rahatlıkla kullanması maksadıyla her türlü tedbir alınmaktadır. Bu tedbirler kapsamında 3 Haziran 2016 günü saat 10.25 sıralarında Silvan-Diyarbakır karayolunda yol emniyet görevinde bulunan unsurlarımızın geçişi esnasında bölücü terör örgütü  mensupları tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunulmuştur.  El yapımı patlayıcı ile gerçekleştirilen saldırı sonucunda  zırhlı araç içerisinde bulunan 8 personelimiz yaralanmış olup, olay yerinde yapılan ilk müdahaleyi müteakip hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmışlardır." ifadeleri kullanıldı.


Etiketler:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500